BM Soruşturma Komisyonu, İsrail’i 7 Ekim olaylarına ilişkin soruşturmayı engellemekle suçladı

BM Soruşturma Komisyonu, İsrail’i 7 Ekim olaylarına ilişkin soruşturmayı engellemekle suçladı Birleşmiş Milletler (BM) Soruşturma Komisyonu üyesi Chris Sidoti, İsrail’i 7 Ekim olaylarına ilişkin soruşturmayı engellemekle suçladı. BM Soruşturma Komisyonu, İsrail’i 7 Ekim saldırılarıyla ilgili devam eden soruşturmada mağdurlar ve birinci elden ...

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BM Soruşturma Komisyonu, İsrail’i 7 Ekim olaylarına ilişkin soruşturmayı engellemekle suçladı

Birleşmiş Milletler (BM) Soruşturma Komisyonu üyesi Chris Sidoti, İsrail’i 7 Ekim olaylarına ilişkin soruşturmayı engellemekle suçladı.

BM Soruşturma Komisyonu, İsrail’i 7 Ekim saldırılarıyla ilgili devam eden soruşturmada mağdurlar ve birinci elden tanıklarından kanıt toplama çabalarını aktif bir şekilde engellemekle suçladı. İsviçre’nin Cenevre kentinde Mısır tarafından diplomatlar için düzenlenen bir basın toplantısında konuşan komisyon üyesi Chris Sidoti, “İsrail hükümeti söz konusu olduğunda, sadece işbirliği eksikliği değil, İsrail’in güneyinde meydana gelen olaylarla ilgili İsrailli tanık ve mağdurlardan kanıt alma çabalarımızın aktif bir şekilde engellenmesiyle karşı karşıya kaldık” dedi.

İsrail hükümetine işbirliği çağrısında bulunan Sidoti, İsrail’in güneyindeki olayların mağdur ve tanıklarından komisyonla temasa geçmelerini isteyerek, “Birçok kişiyle temasımız var, ancak daha fazla kişiyle temas kurmak istiyoruz” dedi.

BM Soruşturma Komisyonu, 7 Ekim 2023’ten bu yana İsrail ve işgal altındaki Filistin topraklarında tüm taraflarca işlenen savaş suçlarına ilişkin kanıt topluyor.

BM Soruşturma Komisyonu, İsrail’i 7 Ekim olaylarına ilişkin soruşturmayı engellemekle suçladıArt’s Magazin – DIŞ HABER

BM Soruşturma Komisyonu, İsrail’i 7 Ekim olaylarına ilişkin soruşturmayı engellemekle suçladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!