‘BM Turizm E-Kütüphanesi’nin elektronik kaynakları erişime açıldı

‘BM Turizm E-Kütüphanesi’nin elektronik kaynakları erişime açıldı Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler (BM) Turizm E-Kütüphanesi’nin elektronik kaynaklarının erişime açıldığını duyurdu. Türkiye’nin kültür ve turizm alanındaki gelişimine katkı sunmak adına, Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizm Haftası ...

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘BM Turizm E-Kütüphanesi’nin elektronik kaynakları erişime açıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler (BM) Turizm E-Kütüphanesi’nin elektronik kaynaklarının erişime açıldığını duyurdu.

Türkiye’nin kültür ve turizm alanındaki gelişimine katkı sunmak adına, Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizm Haftası dolayısıyla, Milli Kütüphane kullanıcılarına hizmet sunmaya devam ediyor. Araştırmacılar, akademisyenler ve öğrenciler için binlerce kaynak sunarak turizm alanında araştırma imkanı sağlayan Birleşmiş Milletler (BM) Turizm E-Kütüphanesi’nin elektronik kaynakları erişime açıldı. Bu çerçevede kütüphane ve genel turizm kaynaklarının yanı sıra ekoturizm, sürdürülebilir kalkınma, yeni teknolojiler ve turizm politikaları gibi farklı alanlarda da bilgi sunuyor. Turizm istatistikleri ve pazar araştırmaları gibi önemli verilere de erişim imkanı sağlayan kütüphane ile kullanıcılar ayrıca turizm alanındaki en önemli uluslararası kaynaklardan biri olan ‘UNWTO World Tourism Barometer’ adlı süreli yayına da erişebiliyorlar. BM Turizm E-Kütüphanesi, 200’den fazla ülke ve bölge için düzenli olarak güncellenen iç ve dış turizme ilişkin bin 400’den fazla elektronik yayın ve bin 700 turizm veri seti ile turizm alanındaki araştırmaları desteklemek ve bilgiye erişimi kolaylaştırmak adına kaynak oluşturuyor. Milli Kütüphane kullanıcılarının ücretsiz olarak faydalandığı bu önemli elektronik kütüphane, kullanıcıların turizm alanında yapacakları araştırmalara da önemli bir kaynak oluyor.

‘BM Turizm E-Kütüphanesi’nin elektronik kaynakları erişime açıldıArt’s Magazin – ULUSAL HABER

‘BM Turizm E-Kütüphanesi’nin elektronik kaynakları erişime açıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!