Brezilya, İsrail büyükelçisini istişare için geri çağırdı

Brezilya Dışişleri Bakanlığı’ndan bir kaynak, Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva’nın İsrail büyükelçisini istişareler için geri çağırdığını bildirdi. İsrail ve Brezilya arasındaki siyasi kriz derinleşiyor. Brezilya Devlet Başkanı Luiz ...

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brezilya, İsrail büyükelçisini istişare için geri çağırdı

Brezilya Dışişleri Bakanlığı’ndan bir kaynak, Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva’nın İsrail büyükelçisini istişareler için geri çağırdığını bildirdi.

İsrail ve Brezilya arasındaki siyasi kriz derinleşiyor. Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva’nın İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları hakkındaki açıklamalarının ardından İsrail Dışişleri Bakanlığının Brezilya’nın İsrail büyükelçisini bakanlığa çağırmasının ardından Brezilya da benzer bir adım attı. Brezilya Dışişleri Bakanlığı’ndan bir kaynak, Brezilya Devlet Başkanı Lula’nın Brezilya’nın İsrail büyükelçisini istişareler için ülkeye geri çağırdığını bildirdi.

“Gazze Şeridi’nde yaşananlar bir savaş değil, soykırımdır”

Afrika Birliği Zirvesi’ne katılmak üzere Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da bulunan Brezilya Devlet Başkanı Lula, “Gazze Şeridi’nde yaşananlar bir savaş değil, soykırımdır. Bu askerlerin askerlere karşı savaşı değil. Bu, son derece hazırlıklı bir ordu ile kadınlar ve çocuklar arasındaki bir savaş” demişti.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının Holokost ile aynı olduğunu belirten Lula, “Gazze Şeridi’nde Filistin halkının başına gelenler tarihin başka hiçbir döneminde yaşanmadı. Aslında oldu, Hitler Yahudileri öldürmeye karar verdiğinde” ifadelerini kullanmıştı.

Brezilya, İsrail büyükelçisini istişare için geri çağırdı Art’s MagazinSon Dakika

Brezilya, İsrail büyükelçisini istişare için geri çağırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!