Bu kursta İnebolu’nun aşı boyalı evlerini su kabaklarına işliyorlar

Bu kursta İnebolu’nun aşı boyalı evlerini su kabaklarına işliyorlar Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde açılan su kabağı işlemeciliği kursu yoğun ilgi görüyor. Kursiyerler tarafından İnebolu’nun aşı boyalı evlerinin işlendiği su kabakları satışa sunuluyor. Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde İnebolu Kaymakamlığı Sosyal ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu kursta İnebolu’nun aşı boyalı evlerini su kabaklarına işliyorlar

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde açılan su kabağı işlemeciliği kursu yoğun ilgi görüyor. Kursiyerler tarafından İnebolu’nun aşı boyalı evlerinin işlendiği su kabakları satışa sunuluyor.

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde İnebolu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Aile Destek Merkezi projesi çerçevesinde su kabağı işlemeciliği kursu açıldı. İlçede yaşayan vatandaşlardan yoğun ilgi gören kursla kursiyerlerin aldığı eğitim sayesinde gelir elde etmesi amaçlanıyor. 3 ay boyunca devam eden kursta eğitim alan kursiyerlerin yaptığı ürünler, açılan sergiler ve hizmete açılan satış odasında satılıyor.

Kursla ilgili bilgi veren Proje Koordinatörü Ebru Madenci, “Su kabağı işlemeciliği kursu ile kursiyerler su kabaklarını inceltme, kesme ve boyama işlemlerini yaparak dekoratif ürün haline getiriyorlar. Su kabaklarının içinin boşaltılması ve ışıklandırılması ile birlikte avize şeklinde kullanılan İnebolu aşı boyalı evleri başta olmak üzere, çeşitli süslemeler yapılıyor. Ürünler kursiyerler ve usta öğreticisi tarafından tasarlanmaktadır. Kurslar 3’er aylık dönemlerle yenilenmektedir. Yaptığımız sergilerde ve binamızda satış mağazası olarak bir odamızda satışa sunulmaktadır” dedi.

Bu kursta İnebolu’nun aşı boyalı evlerini su kabaklarına işliyorlarArt’s Magazin – YEREL HABER

bu kursta inebolunun asi boyali evlerini su kabaklarina isliyorlar 0 ZUeLqgDs

bu kursta inebolunun asi boyali evlerini su kabaklarina isliyorlar 1 wMV9Tc5Q

bu kursta inebolunun asi boyali evlerini su kabaklarina isliyorlar 2 WQmKViHg

Bu kursta İnebolu’nun aşı boyalı evlerini su kabaklarına işliyorlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!