1. Haberler
  2. Son Dakika Haberleri
  3. Buca Belediyesi’nde ulaşım kadınlara emanet

Buca Belediyesi’nde ulaşım kadınlara emanet

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Buca Belediyesi’nde ulaşım kadınlara emanet

Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, “Kadın gücüne ve emeğine olan inancımız tam” dedi.

Kadınların her alanda aktif rol almasını teşvik eden Buca Belediyesi’nin Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nde kadın şoförler göreve başladı. Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, personel istihdamında cinsiyet eşitliğini göz önünde bulundurarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Kadın gücüne ve emeğine olan inancımız tam. Belediyemizin yönetim kadrolarında büyük oranda kadın çalışanlarımız yer alıyor. Kadın şoförlerimiz de kendi istekleri ile bu göreve geldiler, bu anlamda diğer çalışanlarımıza da örnek olacak bir çalışma sergiliyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum” diye konuştu.

“GURURLUYUZ”
Kadın şoförlerden Berfin Duruk, diğer kadınlara örnek olmak için bu göreve geldiğini ifade ederek, “Kadınların her şeyi başaracağına inanıyorum. Bugün bunu göstermek için buradayım. Yaptığım işi çok seviyorum. İnsanlardan olumlu tepkiler alıyoruz. Çok gururluyuz” dedi.  Aylin Kaygusuz da kadın elinin değdiği her yerin güzelleşeceğini belirterek, “Doğduğum büyüdüğüm kentin caddelerinde mesleğim icabı araba kullanmak benim için gurur verici. Bence tüm kadınlar gerçekten çok güçlüler ve istedikleri her şeyi başarabilirler” diye konuştu.

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nde kadın şoförleri gören belediye çalışanları da bu duruma önce şaşırdıklarını ancak kadın şoförler sayesinde sakin ve huzurlu bir yolculuk yaptıklarını dile getirdi.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Buca Belediyesi’nde ulaşım kadınlara emanet | Art’s Magazin | Son Dakika Haberleri

Buca Belediyesi’nde ulaşım kadınlara emanet
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!