Bursaspor’un geleceği nasıl şekillenecek?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursaspor’un geleceği nasıl şekillenecek?

GÜLSÜM YILDIRIM/HERKES DUYSUN

BURSA (İGFA) – Herkes Duysun TV ekranlarında Spor Panorama programında Bursaspor’un geleceği değerlendirildi.

Bursaspor için 2023-2024 sezonunun yönetimsel problemleri olduğunu söyleyen Bursaspor Divan Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Batur, “Bursaspor’un temel sorunu ekonomik sorunlardır. Mevcut oyuncu topluluğuyla oynamak zorunda kaldı. İki yıldır burada altyapıdan gelen oyuncu grubuyla oynadık ve bu gruptan transfer olanlar da oldu. Bakıldığında daha iyi oyunlarımızı kaybettik. TFF-2 serüvenini de elimizdeki oyuncularla sürdüremedik. Hem mental hem ekonomik açıdan karşılık alınamayınca mevcut performansın altında bir süreç yaşandı. Lig’de kalmaya zorlayabilecek bir çıtaya gelebilme ihtimali olurken, çok uzak kaldık. Tamamiyle genç oyuncu kadrosuyla da bu işin olmadığını gördük.” dedi.

744950image1 1716900812 562

“TAKIM OLARAK YUKARI ÇIKMAMIZ GEREKİYOR”

Oynanan oyun seviyesinin oldukça düşük olduğunu belirten Batur, “Bu ligin ruhunu doğru algılayan, deneyimini kazanmış oyuncular içisinde de bir sınıflandırma var. Bu kişilerle oynamayı tercih edip yukarı çıkmayı tercih eden takımlar var. Bursaspor’un bizi heyecanlandırabileceği maçlar da 10-15 dakikalık periyotlardı. İşin futbol seviyesi ciddi anlamda sorunlu gözüküyor. Mevcut sistemin koşullarıyla buradan kurtulup, kendimizi yukarı atmamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

1711374 bursaspor da kabul sureci basladi 6638d5d9ea7a8 1716900826 448

“BURSASPOR İÇİN OLUMLU DÜŞÜNCELER YOK”

Rakiplere baskı yapmak adına bakıldığında zayıf bir takım olduklarına değinen Batur şu ifadleleri kullandı:

“Taraftarı motive edecek bir süreç yaşatmadık. Geleceğe yönelik ışık verilmeyince bir erozyon oluştu. Alt lige düşen takımın alkışlanması, gelişkin bir davranış tipi değil. 2017’lerden iitibaren sürekli aşağı giden bir takım olduk. Bakıldığında sürekli geri giden bir takım var. Şu an lise çağında bir çocuğun aklında Bursaspor için hiçbir olumlu düşünce yok. Şu an yükseleceğini umut ediyoruz. Yeni transfer açısından da gelişmesi gerekiyor.”

Bursaspor’un geleceği nasıl şekillenecek? | Art’s Magazin | Son Dakika Magazin

Bursaspor’un geleceği nasıl şekillenecek?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!