Çan’da olta ile Turna balığı tutma yarışması düzenlendi

Çan’da olta ile Turna balığı tutma yarışması düzenlendi Çanakkale’nin Çan ilçesindeki Erenler Avcılık ve Atıcılık Derneği tarafından düzenlenen Turna Balığı Tutma Şenliği Çan İlçesine bağlı Semedeli Gölet’inde yapıldı. Şenlikte yapılan balık tutma yarışması, çevre ilçelerden gelen avcılar tarafından da ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çan’da olta ile Turna balığı tutma yarışması düzenlendi

Çanakkale’nin Çan ilçesindeki Erenler Avcılık ve Atıcılık Derneği tarafından düzenlenen Turna Balığı Tutma Şenliği Çan İlçesine bağlı Semedeli Gölet’inde yapıldı.

Şenlikte yapılan balık tutma yarışması, çevre ilçelerden gelen avcılar tarafından da ilgi gördü. Yarışmada kaşık olta kullanılırken, oltalara canlı yem takılmadı. Yarışma şartları gereği 40 santim boyunun altındaki turna balıkları ait oldukları yer olan gölete bırakıldı.

Şenlikte birinciliği 72 santimlik balık ile Ali Garip, ikinciliği 70 santimlik balık ile İlker Baş, üçüncülüğü ise 69 santimlik balık ile Okan Bağcı kazandı. Toplam da 255 yarışmacının olta attığı gölde yarışmacılara çeşitli ödüller verildi.

Şenliğin ev sahipliğini Erenler Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı Şenol Tabak ve derneğin yönetim kurulu üyeleri yaptı. Başkan Tabak, “255 amatör olta balıkçısının katıldığı Turna balığı tutma şenliğimize katılan tüm yarışmacı ve misafirlerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca desteklerini esirgemeyen tüm esnafımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Çan’da olta ile Turna balığı tutma yarışması düzenlendiArt’s Magazin – YEREL HABER

canda olta ile turna baligi tutma yarismasi duzenlendi 0 XseKHVqP

canda olta ile turna baligi tutma yarismasi duzenlendi 1 aBDU2bEz

canda olta ile turna baligi tutma yarismasi duzenlendi 2 IuqIqwNl

canda olta ile turna baligi tutma yarismasi duzenlendi 3 cfqUiAcY

Çan’da olta ile Turna balığı tutma yarışması düzenlendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!