Dana Umut’un sahibinin merhameti görenlerin içini ısıttı

Dana Umut’un sahibinin merhameti görenlerin içini ısıttı Sivas’ta iki gün önce dünyaya gelen montofon cinsi dana, sıvı kaybı nedeniyle rahatsızlandı. Ramazan Bayramı olmasına rağmen danasını aracının bagajında veterinere getiren Şahmert Erarslan’ın merhameti, görenlerin içini ısıttı. Sivas kent merkezine ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dana Umut’un sahibinin merhameti görenlerin içini ısıttı

Sivas’ta iki gün önce dünyaya gelen montofon cinsi dana, sıvı kaybı nedeniyle rahatsızlandı. Ramazan Bayramı olmasına rağmen danasını aracının bagajında veterinere getiren Şahmert Erarslan’ın merhameti, görenlerin içini ısıttı.

Sivas kent merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunan Hocabey köyünde montofon cinsi bir inek doğum yaptı. Ramazan Bayramı öncesi doğan ve Umut ismi verilen dana, bir süre sonra sıvı kaybı yaşamaya başladı. Vücut ısısı gittikçe düşen dana Umut, sahibi Şahmert Erarslan’ın fark etmesi üzerine aracın bagajında kent merkezine getirildi. Bayram nedeniyle kapalı olan Veteriner Kliniği açılarak dana Umut’un tedavisine başlandı. Vücudunda yaşanan sıvı kaybı nedeniyle titreyen dana Umut’un başından bir an olsun ayrılmayan Şahmert Erarslan’ın merhameti, görenleri duygulandırdı.

“Bana asıl bayram Umut iyileştikten sonra”

Rahatsızlanan danasını bayram olmasına rağmen Sivas’a getirerek tedavi ettiren Şahmert Erarslan, “Umut iki gün önce dünyaya geldi. Hastalanınca aracın bagajında Sivas’a getirdik. Umut’u kurtarmak için veterinere getirdik. Allah nasip ederse Umut’u kurtaracağız, sağlığına kavuşturduktan sonra güzelce besleyip satacağız. Adını yaşaması için Umut koyduk. Bugün bayram, eşimizi, dostumuzu ziyaret edeceğimize hayvanımızı aldık buraya geldik. Bayramımızı veteriner arkadaşımızla geçiriyoruz. İnşallah Allah şifa verir ve düzelir. Bayramın ilk günü eşi, dostu ziyaret edip büyüklerimizin ellerinden öpecektik. Başımıza böyle bir şey geleceğini hiç düşünmedik. Allah’ın dediği oluyor. Umut iyileştikten sonra eşi, dostu ziyaret ederiz. Bana asıl bayram Umut iyileştikten sonra” ifadelerine yer verdi.

Umut’un tedavisini yapan Veteriner Batuhan Ballıca ise, “Ufaklık sabah geldi. Normalde bayram nedeniyle kapalıydık. Dünden bugüne vücut ısısı düşmüş, dehidrasyon bayağı yükselmiş. İvedi bir şekilde kliniğe geldik ve serumlarla tedavisine başladık. Ufaklığın hastalığı ‘E.coli’ diye adlandırılan viral bir hastalık. Tedavisi devam ediyor. Geldiğine nazaran şu anki durumu gayet iyi, toparlamaya başladı” dedi.

Dana Umut’un sahibinin merhameti görenlerin içini ısıttıArt’s Magazin – YEREL HABER

dana umutun sahibinin merhameti gorenlerin icini isitti 0 qANUAgMu

dana umutun sahibinin merhameti gorenlerin icini isitti 1 CtsHMbFW

dana umutun sahibinin merhameti gorenlerin icini isitti 2 zMvjZPdX

dana umutun sahibinin merhameti gorenlerin icini isitti 3 cOfbyReN

dana umutun sahibinin merhameti gorenlerin icini isitti 4

dana umutun sahibinin merhameti gorenlerin icini isitti 5 IrsK4zgK

Dana Umut’un sahibinin merhameti görenlerin içini ısıttı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!