Eber Gölünde sazlık alan yangınlarını önlemek için çalışma başlatıldı

Eber Gölünde sazlık alan yangınlarını önlemek için çalışma başlatıldı Türkiye’nin en önemli göllerinden birisi olan ve Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesi sınırlarında bulunan Eber Gölü’nde sazlık alan yangınlarını önlemek için çalışma başlatıldı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Afyonkarahisar 5. Bölge Müdürlüğü ekipleri ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eber Gölünde sazlık alan yangınlarını önlemek için çalışma başlatıldı

Türkiye’nin en önemli göllerinden birisi olan ve Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesi sınırlarında bulunan Eber Gölü’nde sazlık alan yangınlarını önlemek için çalışma başlatıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Afyonkarahisar 5. Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından Akşehir Eber Gölleri Yönetim Planı faaliyetleri çerçevesinde çalışmalar sürüyor. Eber Gölünde özellikle son yıllarda yaz mevsiminde sıklıkla karşılaşılan sazlık alan yangınları için çalışma başlatıldı. Çalışma çerçevesinde ekipler Sultandağı ilçesinde saz yangınlarını engellemek amacıyla hazırlanan bilgilendirme afişlerini vatandaşların kalabalık olarak bulunduğu cami, kahvehane, restoran gibi yerlere asarak bilgilendirme çalışması yaptı. Ekipler ayrıca vatandaşlara bu konuda bilgilendirici el broşürleri de dağıttı.

Eber Gölünde sazlık alan yangınlarını önlemek için çalışma başlatıldıArt’s Magazin – YEREL HABER

Eber Gölünde sazlık alan yangınlarını önlemek için çalışma başlatıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!