Edirneli Hakan İnci, 30 Yıllık ve Yaklaşık 300 Adet Oyuncak Otomobilden Oluşan Koleksiyonunu Sigortalattı

service

Edirneli Hakan İnci, 30 Yıllık ve Yaklaşık 300 Adet Oyuncak Otomobilden Oluşan Koleksiyonunu Sigortalattı

ERGİN YILDIZ

Edirneli iş insanı Hakan İnci, 30 yıldır biriktirdiği yaklaşık 300 adet oyuncak otomobilden oluşan koleksiyonunu sigortalattı. İnci, “Bu zamanla yılda bir iki araç almak gibi başladı ama sonrasında artık koleksiyonları satın almaya başladım. Bir arkadaşımızın 35 yıllık koleksiyonunu satın aldım. Bundan sonra çok daha büyüyebilir diye düşünüyorum. Belki 3-5 yıl içerisinde bu koleksiyon adedi bine de çıkabilir” dedi.

İnci, ofisinde camekan içerisinde bulunun oyuncak otomobil koleksiyonu görenlerin ilgisini çekiyor. İnci, bugün yaptığı açıklamada, oyuncak otomobillerini temizlerken gelebilecek zararlara karşı koleksiyonunu sigortalattığını söyledi.

“BUNLAR ARTIK OYUNCAK DEĞİL”

İnci, şunları kaydetti:

“Deprem olduktan sonra sigorta gündeme geldi. İnsanlar gündem oluşturdu. Bu araçlarımın hepsi sigortalı… Bu sadece çalınmaya karşı değil temizlerken bir tarafı kırılabilir, düşürebiliriz, sigorta önemli bir şey… Saat 5-5:30’da ofisimde tek başıma kaldığımda bu araçlardan bir tanesi alıp yarım saat incelemek, bazı çok sevdiğim araçlar var, 10’uncu defa inceliyorum. İçini açıyorum, parçalarına bakıyorum geri kapatıyorum. Kafa dağıtma, stresten uzaklaşma, farklı bir şeye odaklanma hissi veriyor. Bunlar artık oyuncak değil. Koleksiyonumun içerisinde oyuncak sayılabilecek araçlar da var. 1/18 büyüklüğündeki araçlarımız oyuncak değil, koleksiyon ürünleri… Her hangi bir ülkeye gittiğimde, kadınlar hemen çanta arar, marka çanta almaya çalışırlar. Ben de gittim her yerde ‘burada acaba koleksiyonumda olmayan araç olmayabilir mi? Veya hoşuma giden bir araç olur mu’ gider bakarım. Bu zamanla yılda bir iki araç almak gibi başladı ama sonrasında artık koleksiyonları satın almaya başladım. Bir arkadaşımızın 35 yıllık koleksiyonunu satın aldım. Bundan sonra çok daha büyüyebilir diye düşünüyorum. Belki 3-5 yıl içerisinde bu koleksiyon adedi bine de çıkabilir. Bu tür bir koleksiyonun da Edirne gibi kadim bir şehirde olmasını önemsiyorum.”

Art’s Magazin  Yurt

Edirneli Hakan İnci, 30 Yıllık ve Yaklaşık 300 Adet Oyuncak Otomobilden Oluşan Koleksiyonunu Sigortalattı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!