Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

OKAN GAYTANCIOĞLU: “TARIM KREDİ TÜCCARDAN DAHA PAHALIYA GÜBRE SATIYOR”

service

OKAN GAYTANCIOĞLU: “TARIM KREDİ TÜCCARDAN DAHA PAHALIYA GÜBRE SATIYOR”

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, bir üretici kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinde gübre satış fiyatının piyasaya göre daha pahalı olduğunu belirterek, “Gıdada yüksek fiyatları düşürmenin aslında temel yolu gübrede, mazotta, ilaçta, yemde indirim. Yurt dışından ithalatla bu işler çözülmez” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, bugün Edirne’nin Havsa ilçesinde üretici Murat Aladağ’ı ziyaret etti. Aladağ’ın sorunlarını dinleyen Gaytancıoğlu, şunları söyledi:

“YURT DIŞINDAN İTHALATLA BU İŞLER ÇÖZÜLMEZ”

“AKP Genel Başkanı geçen gün çiftçilere müjde diye bir laf etti. Tarım Kredi Kooperatiflerinde ‘gübrede indirim var’ dedi. Halbuki piyasada dolaştığımızda Tarım Kredi, tüccardan daha pahalıya gübre satıyor. Gıda da yüksek fiyatları düşürmenin aslında temel yolu gübrede, mazotta, ilaçta, yemde indirim. Yurt dışından ithalatla bu işler çözülmez.”

“SÖYLENENLERİ SAHADA GÖREMİYORUZ”

Üretici Murat Aladağ ise şöyle konuştu:

“Üre gübresi şu anda piyasada 10 bin 500, 11 bin liraya kadar çıkıyor ama Tarım Kredi kooperatiflerinde 12 bin, 12 bin 200 ve buna ilave olarak da vade farkı konuyor. Ve fiyatlar daha da yukarı çıkıyor. Ama bizler çiftçi ve üreticiler olarak yukarıda söylenenleri sahada göremiyoruz ve yaşayamıyoruz. Nasıl ki Tarım Kredi marketlerinde temel ihtiyaç konularında uygun fiyatlı ürün satmaya çalıştılar ama çiftçinin de temel kullandığı ürünlerden gübreyi de uygun fiyatlı versinler ki, bizler de çiftçi olarak üretelim. Bu ülkede 3-4 milyon çiftçi ailesi var. Bizler karnımızı doyurabilirsek bizler üretebilirsek bu 80 milyon insan ucuz gıdaya ulaşacak.”

 

Art’s Magazin  Yurt

OKAN GAYTANCIOĞLU: “TARIM KREDİ TÜCCARDAN DAHA PAHALIYA GÜBRE SATIYOR”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!