DİŞ HEKİMLERİNİN ÜCRET TARİFESİ 4 AY İÇİNDE 2’NCİ KEZ ZAMLANDI

service

DİŞ HEKİMLERİNİN ÜCRET TARİFESİ 4 AY İÇİNDE 2’NCİ KEZ ZAMLANDI

Edirne’de özel muayenehanelerde çalışan diş hekimlerinin ücret tarifesine son 4 ayda içinde ikinci defa zam yapıldı. Edirne Diş Hekimleri Odası Başkanı Hasret Kolcular, “Daha önce de uzun yıllar yapılmayan bir şey, ilk defa sonbahar döneminde ara zam yapılmıştı. Şimdi en minimum yüzde 20 zammı uyguladık” dedi.

Edirne’de diş hekimlerinin tarifelerine geçen eylül ayında yaklaşık yüzde 20 zam yapılmış. Diş hekimlerinin tarifelerine yılbaşından sonra bir kez daha yüzde 20 zam uygulandı. Yapılan zamlarla diş muayenesi ücreti 315 lira olurken diş çekimi ücreti ise 655 liraya yükseldi.

“HASTA SAYIMIZDA DÜŞÜŞ OLUYOR İSTER İSTEMEZ”

Edirne Diş Hekimleri Odası Başkanı Hasret Kolcular, bugün yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Daha önce de uzun yıllar yapılmayan bir şey, ilk defa sonbahar döneminde ara zam yapılmıştı. Şimdi en minimum yüzde 20 zammı uyguladık. Muayene ücretlerimiz değişti. Normal muayene ücretlerimiz 315 lira, uzman muayenesi 335 lira. Dolgular ortalama 845 liradan başlıyor. Tedavinin şekline göre de değişiyor. Yani 2-3 bin lira rakamlara kadar çıkıyor kanal tedavilerinde. Şu anki hayat şartlarında rakamlarımız oldukça yüksek. Uygulamaya çalışıyoruz, uygulamamız gerekiyor, resmi rakam bu olduğu için. Tabii ona göre hasta sayımız da farklı oluyor, ister istemez düşüş oluyor. Bu ücretlerde biraz zor oluyor ama geliyor hastalar mecburen. Hastane ve fakülte daha yoğun bu konuda çalışıyor. Normal bir dolgu 845 liradan başlıyor. Kanal tedavileri, 2 bin 390, söylenen rakam, artı üst dolgusu da dahil oluyor. Normal diş çekimleri de 655 liradan başlıyor. İşleme göre değişiyor.”

Art’s Magazin  Yurt

DİŞ HEKİMLERİNİN ÜCRET TARİFESİ 4 AY İÇİNDE 2’NCİ KEZ ZAMLANDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!