Endonezyalı heyet Sakarya’nın dönüşümüne hayran kaldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Endonezyalı heyet Sakarya’nın dönüşümüne hayran kaldı

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin başarıyla faaliyet gösteren tesisleri uluslararası kuruluşların da dikkatini çekti.

HIZIRİLYAS’A GİTTİLER

Dışişleri Bakanlığı tarafından tanınan ADFIMI (İslam Kalkınma Bankasına Üye Ülkelerde Ulusal Kalkınma Finans Kuruluşları Birliği), alanında Türkiye’nin öncülerinden olan SASKİ’nin son teknolojik imkanlara sahip Atık Su Arıtma ve İçme Suyu Arıtma Tesisleri’ni ziyaret etti.

6 1716905207 626

İŞLEYİŞİ İNCELEDİLER

17 ülkede faaliyet gösteren uluslararası kuruluşun Endonezya heyeti finansörleri ile birlikte Göl Tesisleri ve Hızırilyas İçme Suyu Arıtma Tesisi’ni ziyaret ederek tesislerin işleyişi hakkında bilgiler aldı.

SUYA HAYRAN KALDILAR

İller Bankası’nın tavsiyesi üzerine Sakarya’da incelemelerde bulunan heyet tesislerin işleyişi ve içme suyunun kalitesini beğendiklerini ifade etti. Endonezya’dan gelen heyet, daha sonra yine Türkiye’de atık dönüşümü konusunda örnek olan Sakarya Entegre Katı Atık Yönetimi’ni (SEKAY) gezdi.

YÖNTEM VE TEKNİK MODELLERİ

Burada atıkların en az maliyet, en güçlü teknoloji ve az insan kaynağı ile hayata nasıl dönüştürüldüğüne tanıklık eden ADFIMI heyeti model, yöntem ve teknik konusunda önemli notlar aldı.

Özellikle suyun geçtiği aşamaları hayranlıkla izleyen heyet, ortaya çıkan PH kalitesini ve suyun lezzetini çok beğendiklerini ifade ederek Sakarya’nın bu konuda çok avantajlı olduğunu söyledi.

Endonezyalı heyet Sakarya’nın dönüşümüne hayran kaldı | Art’s Magazin | Son Dakika Magazin

Endonezyalı heyet Sakarya’nın dönüşümüne hayran kaldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!