Erciş’in düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü kutlandı

Erciş’in düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü kutlandı Van’ın Erciş ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü coşkuyla kutlandı. Kaymakamlık önündeki Atatürk büstüne çelenk sunumu, saygı durusu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, daha sonra Atakan Çelik Kültür Merkezi’nde ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erciş’in düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü kutlandı

Van’ın Erciş ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Kaymakamlık önündeki Atatürk büstüne çelenk sunumu, saygı durusu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, daha sonra Atakan Çelik Kültür Merkezi’nde devam etti. Programda konuşan Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu, “Bugün 1 Nisan 1918, yeşil ve mavinin başkenti Erciş’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. ’Seher yelisen esersin, yağın her sabah her sabah zülfüne dokun, Selvim uykudaysa uyutma sakın sağında solunda gez seher yeli, Kalkın turnam kalkın Van’dan sökülün Erciş’in düzüne inin dökülün, Gün batmadan Malazgirt’e çekilin, Onlar avcı sizi vururlar turnalar.’ Bu sevda diliyle muasır medeniyetler seviyesine ulaşan ülkemize, vatanımıza, milli birlik ve beraberliğimize yönelik tehditlere karşı her zaman devletimiz ve milletimizle mücadele etmeye devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere aziz şehitlerimizi, vefat eden kahraman askerlerimizi, Erciş savunmasında mücadele eden milis güçlerini, kahraman askerlerimizi, Ali İhsan Paşa’yı, 5. Tümen’de görevli askerlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum. Kadim şehir Erciş’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü kutlu olsun, daim olsun, ilelebet yaşasın” dedi.

Program, Erciş Selvihan Kız Anadolu Lisesi öğrencilerinin şiirler okuması, emekli bir öğretmenin Erciş’in kurutuluşunun anlatıldığı skeç gösterisi, Erciş türkülerinin seslendirilmesi ve yöresel oyunların sunulduğu gösteri ile son buldu. Programa Erciş Kaymakamı ve Erciş Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu, 108. Topçu Alay Komutanlığına vekalet eden Topçu Binbaşı Erdem Yurtoğulları, Erciş Cumhuriyet Başsavcısı Suat Arslan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Onur Akyüz, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Trak, kurum amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Erciş’in düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü kutlandıArt’s Magazin – YEREL HABER

ercisin dusman isgalinden kurtulusunun 106 yil donumu kutlandi 0

ercisin dusman isgalinden kurtulusunun 106 yil donumu kutlandi 1 3fzUL5I5

ercisin dusman isgalinden kurtulusunun 106 yil donumu kutlandi 2 psk89lk2

ercisin dusman isgalinden kurtulusunun 106 yil donumu kutlandi 3 NVEvqDf6

ercisin dusman isgalinden kurtulusunun 106 yil donumu kutlandi 4 1qaJDRUD

ercisin dusman isgalinden kurtulusunun 106 yil donumu kutlandi 5

ercisin dusman isgalinden kurtulusunun 106 yil donumu kutlandi 6 U9ey4BvX

ercisin dusman isgalinden kurtulusunun 106 yil donumu kutlandi 7 PYhL7KZT

ercisin dusman isgalinden kurtulusunun 106 yil donumu kutlandi 8 4GvMdUeP

ercisin dusman isgalinden kurtulusunun 106 yil donumu kutlandi 9 CMw5W3Yf

ercisin dusman isgalinden kurtulusunun 106 yil donumu kutlandi 10 HHufX4tP

Erciş’in düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü kutlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!