Flamingolar Gölbaşı’na misafir oldu

Flamingolar Gölbaşı’na misafir oldu Ankara’nın doğal güzellikleriyle ön plana çıkan ilçesi Gölbaşı, göç eden flamingolara ev sahipliği yapıyor. Yeşil ile mavinin buluştuğu Gölbaşı doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistleri ağırlarken, yaban hayvanlarına da ev sahipliği yapıyor ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Flamingolar Gölbaşı’na misafir oldu

Ankara’nın doğal güzellikleriyle ön plana çıkan ilçesi Gölbaşı, göç eden flamingolara ev sahipliği yapıyor.

Yeşil ile mavinin buluştuğu Gölbaşı doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistleri ağırlarken, yaban hayvanlarına da ev sahipliği yapıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da göç eden flamingoların uğrak noktası Gölbaşı oldu. Göl Ovası Viyadüğü’nün hemen yanındaki Karagedik çayırında ve sulak alanlarda konaklayan flamingolar renk cümbüşü oluşturdu.

Flamingoları görmek isteyen doğa ve fotoğraf tutkunları çayırlık alanlara gelerek, bol bol fotoğraf çekti. Gölbaşı’ndaki göletleri yaşam alanı olarak kullanan flamingolara herhangi bir zarar gelmemesi için belediye ekipleri ve ilçe tarım müdürlüğü gerekli önlemleri aldı.

“Flamingoların oluşturdukları renk cümbüşü fotoğraf tutkunlarını Gölbaşı’na çekiyor”

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, ilçenin renkli misafirlerine ilişkin yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

“Gölbaşı, Ankara’nın Türkiye’ye açılan kapısı olarak, her hızlı gelişen ilçesi. Sadece yapılan projelerle değil, doğal yaşam alanları ve güzellikleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Yerli ve yabancı binlerce turist her yıl ilçemizi ziyaret ediyor. İlçemiz göletleriyle de doğal yaşama ev sahipliği yapıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da flamingolar ilçemizi ziyaret etti. Onlar bizim misafirimiz. Misafirlerimiz için ekiplerimiz tüm önlemleri aldı. Flamingoların oluşturdukları renk cümbüşü doğa ve fotoğraf tutkunlarını Gölbaşı’na çekiyor. Tüm vatandaşlarımızı Gölbaşı’mızı keşfetmeye davet ediyoruz.”

Flamingolar Gölbaşı’na misafir olduArt’s Magazin – ULUSAL HABER

flamingolar golbasina misafir oldu 0 ewRQZrqL

flamingolar golbasina misafir oldu 1 4f78kYv2

flamingolar golbasina misafir oldu 2 tNs6dwMh

flamingolar golbasina misafir oldu 3 ZOR26zga

Flamingolar Gölbaşı’na misafir oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!