Girişimcilik Merkezi’nde gençlere CV hazırlama eğitimi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Girişimcilik Merkezi’nde gençlere CV hazırlama eğitimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi HUB Antalya Girişimcilik Merkezi’nde Antalyalı gençler için CV hazırlama eğitimi verildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, gençlerin geleceğe iyi bir şekilde hazırlanması, faydalı ve üretken bireyler olması adına çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, gençlerin geleceğe daha iyi hazırlanması, kendini doğru şekilde anlatabilmesi ve iş hayatına girerken zorlanmaması adına, HUB Antalya Girişimcilik Merkezi’nde “CV Hazırlama Eğitimi” verildi.

CV HAZIRLAMA VE MÜLAKAT TEKNİKLERİ ANLATILDI

İşkur’da İş ve Meslek Danışmanı olarak görev yapan Müge Bilen tarafından verilen eğitime, CV hazırlamayı öğrenmek ve işe alım konusunda daha rahat olmak isteyen gençler ilgi gösterdi. Lise ve üniversite öğrencilerinin katılım sağladığı eğitimde, “CV nedir? CV Çeşitleri, CV nasıl hazırlanmalı? “ gibi CV temelli konuların yanında, “Mülakat teknikleri, beden dili yönetimi, imaj yönetimi “ gibi konularda da eğitim verildi. Aldıkları eğitim sayesinde işe alım sürecinde daha az zorlanacağını belirten öğrenciler, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı eğitimden duydukları mutluluğu dile getirdi.

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Kudret Çeliköz, her gencin iyi CV hazırlamayı bilmesi gerektiğini, CV’nin bir nevi kişinin reklamı olduğunu belirterek eğitimden mutluluk duyduğunu söyledi. Çeliköz, “Burada nasıl CV hazırlamam gerektiğini öğrendim. Önemli noktaların ne olduğunu, özellikle nereleri vurgulamamız gerektiğini öğrendim. Antalya Büyükşehir Belediyesi, uzman kadrolarıyla yine güzel bir eğitim verdi. Belediye yönetimine teşekkür ederim. “ dedi.

“CV HAZIRLAMAK ÇOK ÖNEMLİ”

Eğitime katılan Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Sinem Karakaş, “ CV hazırlamak, kariyer hedefi olan her birey için çok önemli. Güzel bir eğitim aldık. Kısa sürede birçok şey öğrendik. Önemli detaylara hakim olduk. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz ufak hataların dezavantajlarını öğrendik. Bunları nasıl düzeltebileceğimizi öğrendik. Bu eğitimin bize çok faydası olduğuna inanıyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Girişimcilik Merkezi’nde gençlere CV hazırlama eğitimi | Art’s Magazin | Son Dakika Haberleri

Girişimcilik Merkezi’nde gençlere CV hazırlama eğitimi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!