Hat müzayedesi ile Gazze’ye destek, büyük ilgi gördü

Hat sanatı severlerin ve koleksiyoncuların bağışladığı eserlerle düzenlenen müzayedede 17 milyon TL gelir elde edildi, elde edilen gelirin tamamı Ramazan ayı öncesi ulaştırılmak üzere Gazze’de faaliyet gösteren yardım kuruluşlarına bağışlandı. Hamit ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hat müzayedesi ile Gazze’ye destek, büyük ilgi gördü

Hat sanatı severlerin ve koleksiyoncuların bağışladığı eserlerle düzenlenen müzayedede 17 milyon TL gelir elde edildi, elde edilen gelirin tamamı Ramazan ayı öncesi ulaştırılmak üzere Gazze’de faaliyet gösteren yardım kuruluşlarına bağışlandı.

Hamit Aytaç, Mustafa Halim Özyazıcı, Hasan Çelebi, Davut Bektaş, Abdurrahman Depeler, Ahmet Bursalı, Ahmet Depeler, Ahmet Koçak, İbrahim Şengül , Ferhat Kurlu, Arif Özdem, Mustafa Parıldar gibi bir çok önemli hattatın eseri ’Vakit Gazze için infak vakti’ ismi ile online olarak düzenlenen 3 müzayedede satışa çıktı. Türkiye’nin yaşayan en iyi hattatları ve koleksiyonerlerinin bağışladığı eserlerden oluşan yardım müzayedesi Kumbaracı4 Sanat Galerisi organizasyonunda yapıldı. İlginin büyük olduğu müzayedede 270 eser, sanat ve hayırseverlerin beğenisine sunuldu ve Instagram canlı yayını ile satışı gerçekleştirildi. Satıştan elde edilen 17 milyon TL Hak İnsani Yardım Derneği aracılığı ile Gazze’ye bağışlandı.

Hat müzayedesi ile Gazze’ye destek, büyük ilgi gördü Art’s MagazinSon Dakika

hat muzayedesi ile gazzeye destek buyuk ilgi gordu 0 3tGWHEiY

hat muzayedesi ile gazzeye destek buyuk ilgi gordu 1 HWAlkTNh

hat muzayedesi ile gazzeye destek buyuk ilgi gordu 2 TcuWC7UJ

Hat müzayedesi ile Gazze’ye destek, büyük ilgi gördü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!