1. Haberler
  2. Son Dakika Haberleri
  3. Hırvatistan heyeti Engelliler Sarayı’na hayran kaldı

Hırvatistan heyeti Engelliler Sarayı’na hayran kaldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hırvatistan heyeti Engelliler Sarayı’na hayran kaldı

Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı, geçtiğimiz günlerde Hırvatistan Ağır Engelliler Derneği, aileleri, engelliler merkezi doktorları ile yöneticilerinden oluşan bir heyeti ağırladı. Misafirler, engelli bireylere yönelik sunulan hizmetleri çok beğendi.

Engelli bireylerin toplumsal yaşama aktif katılımlarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı, Hırvatistan Ağır Engelliler Derneği, aileleri, engelliler merkezi doktorları ile yöneticilerinden oluşan bir heyeti ağırladı. Ziyaret sırasında sarayın modern yapılandırması ve engelli dostu olanakları detaylı bir şekilde incelendi.

Bağcılar Belediyesi yetkilileri, heyete tesisin fiziksel erişilebilirliği, sosyal etkinlikler için sağladığı imkanlar ve engelli bireylerin günlük yaşamlarını kolaylaştırmaya yönelik düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

Misafirler, Türkiye’de engellilere yönelik yapılan çalışmaların etkileyici olduğunu, engelli bireylerin topluma kazandırılması adına örnek teşkil ettiğini söyledi. Ayrıca, belediyenin sunduğu entegre hizmet modelinin ilham verici olduğunu belirten heyet, engelli dostu bu politikaları kendi ülkelerinde uygulamak üzere örnek aldıklarını ifade ettiler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Hırvatistan heyeti Engelliler Sarayı’na hayran kaldı | Art’s Magazin | Son Dakika Haberleri

Hırvatistan heyeti Engelliler Sarayı’na hayran kaldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!