İsrail’de Netanyahu’ya tepkiler büyüyor

İsrail’de Netanyahu’ya tepkiler büyüyor İsrail’in başkenti Tel Aviv’de toplanan binlerce kişi Başbakan Binyamin Netanyahu ve hükümetini protesto ederken, gösteride konuşma yapan İsrailli Aviva Siegel, "Beni duyuyor musun Bibi? Zaferden bahsetmeyi bırak. Askeri baskıdan bahsetmeyi bırak ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsrail’de Netanyahu’ya tepkiler büyüyor

İsrail’in başkenti Tel Aviv’de toplanan binlerce kişi Başbakan Binyamin Netanyahu ve hükümetini protesto ederken, gösteride konuşma yapan İsrailli Aviva Siegel, “Beni duyuyor musun Bibi? Zaferden bahsetmeyi bırak. Askeri baskıdan bahsetmeyi bırak. Hiçbir şey işe yaramayacak” dedi.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları aralıksız devam ederken, İsrail’de Başbakan Binyamin Netanyahu ve hükümetine tepkilerde büyüyor. Başkent Tel Aviv’deki Kaplan Caddesi’nde bir araya gelen binlerce İsrailli esir anlaşması yapılması yönünde çağrı yaparken, Başbakan Netanyahu’ya da bölgede sürdürdüğü politika nedeniyle tepki gösterdi. “Hepsi eve dönene kadar durmayacağız”, “Bu kadar ölüm, bu kadar umutsuzluk yeter” sloganları atan protestocular, İsrail bayrakları ve esirlerin resimlerinin bulunduğu pankartlar taşıdı. Gazze Şeridi’nde esir tutulduktan sonra serbest bırakılan İsrailli Aviva Siegel gösteride yaptığı açıklamada, İsrail hükümetinin esir müzakerelerine “çocuk oyuncağıymış gibi” davranmayı bırakmaları yönünde uyarıda bulundu. Siegel, “Anlaşma olmadan heyeti Katar’dan geri getiremezsiniz” dedi.

Konuşmasında Netanyahu’ya da seslenen Siegel, “Beni duyuyor musun Bibi? Kocamın hayatta olup olmadığını bilmiyorum. Zaferden bahsetmeyi bırak, askeri baskıdan bahsetmeyi bırak. Hiçbir şey işe yaramayacak. Şimdiye kadar hiçbir şey işe yaramadı. Orada her gün ölüyorlar” ifadelerini kullandı.

Başkentteki Kirya Askeri Üssü’nde düzenlenen bir başka protesto gösterisinde ise, binlerce gösterici ateş yakarak caddeyi trafiğe kapattı. Göstericiler, “Anlaşma hemen” ve “Savaşı durdurun” pankartları taşıyarak İsrail hükümetine tepki gösterdi.

İsrail’de Netanyahu’ya tepkiler büyüyorArt’s Magazin – DIŞ HABER

israilde netanyahuya tepkiler buyuyor 0 P5cpL9ZK

israilde netanyahuya tepkiler buyuyor 1 i5gvZc2j

israilde netanyahuya tepkiler buyuyor 2 EAUg6QSS

israilde netanyahuya tepkiler buyuyor 3 8LKtLJb4

israilde netanyahuya tepkiler buyuyor 4 QyZLghVq

israilde netanyahuya tepkiler buyuyor 5 YzZ1vDGV

israilde netanyahuya tepkiler buyuyor 6 6ylWsy8w

israilde netanyahuya tepkiler buyuyor 7 pt8QX5Rp

israilde netanyahuya tepkiler buyuyor 8 1vWzln2q

israilde netanyahuya tepkiler buyuyor 9 LJP2C41i

israilde netanyahuya tepkiler buyuyor 10 GjwEJKct

israilde netanyahuya tepkiler buyuyor 11 Ntb7W5fO

israilde netanyahuya tepkiler buyuyor 12 zjGMMC3s

israilde netanyahuya tepkiler buyuyor 13 r8VlsWCD

israilde netanyahuya tepkiler buyuyor 14 W527AZan

İsrail’de Netanyahu’ya tepkiler büyüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!