Ataşehir Belediyesi’nden İlçeye Yeni Bir Tıp Merkezi Daha

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ataşehir Belediyesinden İlçeye Yeni Bir Tıp Merkezi Daha

Ataşehir Belediyesi’nden İlçeye Yeni Bir Tıp Merkezi Daha

 

İstanbul Ataşehir’de, iş insanı Huriye Öğücü’nün destekleriyle yaşama geçirilecek, Ataşehir Belediyesi Gönüllü Hizmet Vakfı Huriye Öğücü Tıp Merkezi’nin temeli,  Ferhatpaşa Mahallesi’nde düzenlenen törenle atıldı. 

Ataşehir Belediyesi, yurttaşların sağlık hizmetlerine daha kolay erişimini sağlamak amacıyla, dokuz ay önce Atatürk Mahallesi’nde temeli atılan tıp merkezinin ardından bir yenisi de Ferhatpaşa Mahallesi’ne kazandıracak. İş insanı Huriye Öğücü’nün destekleriyle temel atma töreni yapılan tıp merkezi, yapımı tamamlandığında ücretsiz olarak yurttaşların hizmetine sunulacak.

Toplam bin metrekare inşaat alanına sahip Ataşehir Belediyesi Gönüllü Hizmet Vakfı Huriye Öğücü Tıp Merkezi’nde, 6 adet poliklinik, acil müdahale alanı, laboratuvar, bebek emzirme odası ve çocuk oyun alanı yer alacak. Modern ve konforlu bir donanıma sahip olması planlanan merkezin, Ataşehirli yurttaşlara 2023 yılı içerisinde hizmet vermesi planlanıyor.

Tıp Merkezi’nin temel atma törenine, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Deniz Kutlu, Sadık Semih Kayhan, Hüseyin Hışman, Ekrem Köse, Orhan Çerkez, Ataşehir Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili Kudret Arslan, Ataşehir Belediye Meclis Üyesi ve CHP Grup Başkanvekili İlhami Yılmaz, Belediye Meclis üyeleri, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, ilçe yöneticileri, Gönüllü Hizmet Vakfı Başkanı İnal Aydınoğlu, iş insanı Aydın Öğücü ile Huriye Öğücü katıldı.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, törende şunları söyledi: 

“Sağlığa yapılan yatırım, geleceğimize yapılan yatırımdır anlayışıyla, Türkan Saylan Tıp Merkezi, Ferhatpaşa Sağlık Polikliniği, Kadın Sağlığı Mamografi ve Kemik Yoğunluğu Görüntüleme Merkezlerimizle Ataşehirlilere yıllardır hizmet veriyoruz. Yerel yönetimler olarak yurttaşların yaşam kalitesini artırmak sağlık politikalarımızın en başında geliyor. Bu yüzden Tıp Merkezimizin yapımını 2023 yılı içerisinde tamamlayarak, Ataşehir halkımızın hizmetine sunmayı planlamaktayız. Projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

 

Art’s Magazin | Yerel

Ataşehir Belediyesi’nden İlçeye Yeni Bir Tıp Merkezi Daha
Ataşehir Belediyesi’nden İlçeye Yeni Bir Tıp Merkezi Daha

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!