İlay Aksoy, Erol Taş’ın Harabeye Dönen Kahvehanesi Ziyaret Etti

service
İlay Aksoy, Erol Taşın Harabeye Dönen Kahvehanesi Ziyaret Etti

İlay Aksoy, Erol Taş’ın Harabeye Dönen Kahvehanesi Ziyaret Etti

Demokrat Genel Başkanı Yardımcısı İlay Aksoy, 1998 yılında yaşamını yitiren Yeşilçam oyuncusu Erol Taş’ın İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan ve harabeye dönen kahvehanesini ziyaret etti. Erol Taş’ın yeğeni ve Cankurtaran Mahallesi Muhtarı Nevin Taş, kahvehane hakkında, “Burası iki defa el değiştirdi. Burası değerlendirilemedi. Sonra vakfa geçti. Bildiğim kadarıyla burası otele dönüştürülecek. Burası bir nostaljiydi. Burası değerlendirilseydi bambaşka olurdu” dedi.

İlay Aksoy, Türk sinemasında 600’e yakın filmde oynayan, Erol Taş’ın işlettiği, Fatih ilçesindeki Cankurtaran Mahallesi’nde bulunan meşhur kahvehaneyi ziyaret etti. 1998 yılında hayatını kaybeden Erol Taş’ın akrabaları tarafından 2010 yılına kadar işletilen, sonradan Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devredilen kahvehane, son 6 yıldır bakımsızlıktan harabeye döndü. Muhtar ziyaretleri kapsamında Erol Taş’ın yeğeni olan mahalle muhtarı Nevin Taş ile bir araya gelen İlay Aksoy, evsizlerin barındığı kahvehane hakkında bilgi aldı.  

Nevin Taş, Aksoy’a, “Ben, doğma büyüme Cankurtaranlıyım, Cankurtaran Mahallesi Muhtarı’yım. Benim çocukluğum burada geçti. Burası iki defa el değiştirdi. Burası değerlendirilemedi. Sonra vakfa geçti. Bildiğim kadarıyla burası otele dönüştürülecek. Burayı adres olarak biliyorlardı, Erol Taş Kahvesi olarak. Herkes burayı kolaylıkla bulabiliyordu. Burası bir nostaljiydi. Burası değerlendirilseydi bambaşka olurdu” diye konuştu.  

Aksoy ise yetkililere seslenerek “Erol Taş’ın meşhur kahvesi harabeye dönmüş vaziyette. Burası bizim için kültür değeri esasında” dedi.

Art’s Magazin  Bülten

İlay Aksoy, Erol Taş'ın Harabeye Dönen Kahvehanesi Ziyaret Etti
İlay Aksoy, Erol Taş’ın Harabeye Dönen Kahvehanesi Ziyaret Etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!