Şehir Magandaları Ödemiş Eğitim Şehitleri Parkı’ndaki Palmiye Ağacını Yaktı

featured
service

Şehir Magandaları Ödemiş Eğitim Şehitleri Parkındaki Palmiye Ağacını Yaktı

Şehir Magandaları Ödemiş Eğitim Şehitleri Parkı’ndaki Palmiye Ağacını Yaktı

Ödemiş’te bulunan Eğitim Şehitleri Parkı’ndaki bir palmiye ağacı, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından yakıldı. Belediye Başkanı Mehmet Eriş, gerekli hukuki işlemlerin başlatılacağını duyurdu. 

Belediye tarafından 2020 yılında yurttaşların hizmetine sunulan ve içerisinde Eğitim Şehitleri Anıtı’nın da yer aldığı parkta bulunan palmiye ağacı, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yakıldı. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“ÇEVREMİZİ GÜZELLEŞTİREN BİR CANLIYA KASTEDİLMİŞTİR”

“Şehir magandalarının parklarımızda ve halkımızın ortak kullanım alanlarında verdikleri zararları üzülerek görüyoruz ancak ilk kez böyle bir vicdansızlığa tanıklık ettik. Burada parkın ortasında yer alan palmiye ağacı kendini bilmez kişi ya da kişilerce yakılmış, çevremizi güzelleştiren bir canlıya kastedilmiştir. Bizler imkanlarımızı en iyi şekilde değerlendirerek şehrimizi daha da güzelleştirmeye çalışırken böyle vandallıklar bizi derinden üzmekte ve endişe vermektedir. Özellikle ‘Öğretmenler Günü’nü karşılamaya hazırladığımız bu haftaya böyle kötü görüntülerle başlamak ayrıca üzücüdür. 

“YAPANLARI ÖDEMİŞ HALKI ADINA KINIYORUZ”

Yapan kişi ya da kişileri Ödemiş Halkı adına kınıyoruz. Konunun aydınlatılması için takipçisi olacağız ve gerekli hukuki girişimleri başlatacağız. Çocuklarımızın gönüllerince oynadığı, halkımızın soluk aldığı parklarımızı ve meydanlarımızı temizlemek bizim görevimiz olsa temiz tutmak ve zarar vermemek de hepimizin ortak sorumluluğudur. Bizlere yakışan bu ortak alanları korumaktır. Hemşehrilerimizin de bu bilince sahip olduklarını biliyor, bundan sonra böyle üzücü olayları yaşamamayı diliyoruz.”

 

 

 

Art’s Magazin | Yerel

Şehir Magandaları Ödemiş Eğitim Şehitleri Parkı’ndaki Palmiye Ağacını Yaktı 1

Şehir Magandaları Ödemiş Eğitim Şehitleri Parkı’ndaki Palmiye Ağacını Yaktı
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!