Kahramanmaraş’ın yeni cazibe bölgesi: ’Kuzey Çevre Yolu’

Kahramanmaraş’ın yeni cazibe bölgesi: ’Kuzey Çevre Yolu’ Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde hasar almayan şehrin kuzeyindeki dağ yamacının cazibesi artıyor. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler sonrası şehirdeki binlerce bina yıkılmış birçoğu ağır ve orta hasar almıştı. Şehrin ...

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş’ın yeni cazibe bölgesi: ’Kuzey Çevre Yolu’

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde hasar almayan şehrin kuzeyindeki dağ yamacının cazibesi artıyor.
Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler sonrası şehirdeki binlerce bina yıkılmış birçoğu ağır ve orta hasar almıştı. Şehrin Onikişubat İlçe sınırlarında yer alan Kuzey Çevre Yolu güzergahı ise cazibesini artırmaya devam ediyor. Depremi en az zararla atlatan bölgelerden olan güzergah, zeminin sağlam olması nedeniyle ilgi çekiyor. Yüksek katlı binaların bile zarar görmediği bölge dron ile görüntülendi. Depremde hasar almaması nedeniyle şehir merkezindeki birçok iş yeri bu alana taşındı. Esnaf Mustafa Kutas, “Kuzey çevre yolunda iki yıldır esnaflık yapıyorum. Deprem sonrası insanlar bu bölgeye yönelmeye başladı. Yolun tamamlanması ile birlikte daha çok faaliyete geçeceğine inanıyorum. Bu bölgenin cazibesinin artması fiyatlarında artmasına neden oldu” dedi.
Esnaf Enes Sayılı ise, “Deprem sonrası bu bölge dayanıklı olduğu için insanlar geliyor. Konumumuz iki üç yıla daha da iyi olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Kahramanmaraş’ın yeni cazibe bölgesi: ’Kuzey Çevre Yolu’Art’s Magazin – ULUSAL HABER

Kahramanmaraş’ın yeni cazibe bölgesi: ’Kuzey Çevre Yolu’

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!