Kanispi şelalesi akmaya başladı

Kanispi şelalesi akmaya başladı Van’ın Çatak ilçesinde "nitelikli doğal koruma alanı" olarak tescillenen Kanisipi Şelalesi’nde bayram yoğunluğu yaşandı. Van’ın Çatak ilçesi sınırları içerisinde bulunan ve 100 metre yükseklikteki kayalıklardan çıkarak aşağıya doğru inen Kanispi ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanispi şelalesi akmaya başladı

Van’ın Çatak ilçesinde “nitelikli doğal koruma alanı” olarak tescillenen Kanisipi Şelalesi’nde bayram yoğunluğu yaşandı.

Van’ın Çatak ilçesi sınırları içerisinde bulunan ve 100 metre yükseklikteki kayalıklardan çıkarak aşağıya doğru inen Kanispi (Beyazsu) Şelalesi görenleri hayran bırakıyor. Van’a 75 kilometre uzaklıkta Çatak merkeze ise 5 kilometre mesafede bulunan şelale her yıl Nisan ayında başlayıp 3 ay boyunca akarak güzel bir görüntü oluşturuyor. Mayıs ayı sonunda çok gür bir şekilde akmaya başlar ve Ağustos ayı ortalarında azalmaya başlar. 100 metre yükseklikteki kayalıklardan çıkarak aşağıya doğru beyaz köpükler oluşturarak inen su, görenleri hayran bırakıyor.

Akarken oluşturduğu süt beyazı renginden dolayı beyaz şelale anlamına gelen Kanispi isminin şelale, özellikle yaz aylarında sıkça ziyaretçilerin uğrak yeri oluyor. Kanispi Şelalesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararnameyle kesin korunacak alanlar listesine alınmıştı.

Kanispi şelalesi akmaya başladıArt’s Magazin – ULUSAL HABER

kanispi selalesi akmaya basladi 0 qIZ7Jl7G

kanispi selalesi akmaya basladi 1 RHvS5vBR

kanispi selalesi akmaya basladi 2 KugztWLT

kanispi selalesi akmaya basladi 3 TSspM4kU

Kanispi şelalesi akmaya başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!