Kırşehir’de köylüler yağmur duasına çıktı

Kırşehir’de köylüler yağmur duasına çıktı Kırşehir’de mevsimin yağışsız geçmesi nedeniyle iki farklı köyde yaşayan vatandaşlar yağmur duasına çıktı. Mevsimsel yağışların istenilen oranda olmaması nedeniyle yapılan yağmur dualarında topraktaki mahsul için verim istenildi. Yunus Emre Türbesi ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırşehir’de köylüler yağmur duasına çıktı

Kırşehir’de mevsimin yağışsız geçmesi nedeniyle iki farklı köyde yaşayan vatandaşlar yağmur duasına çıktı.

Mevsimsel yağışların istenilen oranda olmaması nedeniyle yapılan yağmur dualarında topraktaki mahsul için verim istenildi. Yunus Emre Türbesi altında yapılan yağmur duasında ise imam, mazlum coğrafyalar için de duada bulundu. Ulupınar Köyü Cami İmam Hatibi Memduh Hoca tarafından yapılan duada, “Yarabbi; göklerde bulunan rahmetini bizlerden esirgeme, peygamber efendimize bizleri komşu kıl. İslam dini üzerine olanlara yardım et. Toprağa düşen ve şehit olanları da Peygamber Efendimize komşu eyle ve İslam coğrafyasına huzur nasip et” denildi.

Kırşehir’in Ulupınar köyü ve Ekizağıl köyünde toplanan köylüler, bereket ve huzur için duada bulunurken yapılan dua sonrası ise imece usulüyle yemek ikramında bulunularak sohbet edildi.

Kırşehir’de köylüler yağmur duasına çıktıArt’s Magazin – ULUSAL HABER

kirsehirde koyluler yagmur duasina cikti 0 ySugKytp

kirsehirde koyluler yagmur duasina cikti 1 rviSifcD

Kırşehir’de köylüler yağmur duasına çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!