Körfezi duman kapladı, vatandaş telefonlara sarıldı

Körfezi duman kapladı, vatandaş telefonlara sarıldı Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde bulunun Hayat Kimya fabrikasının bacasından çıkan beyaz duman körfezin üzerini adeta sis gibi kapladı. Tedirgin olan vatandaşlar, o anları cep telefonu ile kaydetti. Başiskele ilçesi Hayat Caddesi’nde bulunan Hayat ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Körfezi duman kapladı, vatandaş telefonlara sarıldı

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde bulunun Hayat Kimya fabrikasının bacasından çıkan beyaz duman körfezin üzerini adeta sis gibi kapladı. Tedirgin olan vatandaşlar, o anları cep telefonu ile kaydetti.

Başiskele ilçesi Hayat Caddesi’nde bulunan Hayat Kimya fabrikasının bacasından çıkan duman, İzmit Körfezi’ni adeta sis gibi kapladı. Duman çevre kirliğine sebep oluyor. İlçenin birçok noktasından sık sık gözlenen beyaz duman sebebiyle mahalleli şikayetçi. Vatandaşlar konunun çözümüne ilişkin yetkililerden yardım talep ediyor.

Fabrikanın kurulduğu günden beri duman saldığını söyleyen mahalleli Perihan Demir, “Yıllardır rahatsız oluyoruz, şikayetimizi bildirdik fakat sonuç değişmedi. Çoğunlukla gece duman salıyorlar. İnsanlar hasta oluyor, astım aşırı derecede arttı. Hayatımızı etkiliyor, bizi rahatız ediyor ama ne yapabilir ki?. Bizden büyük oldukları için halkı susturuyorlar. ‘Biz filtre takacağız bir daha bu sorunlar yaşanmayacak’ dediler. Herhalde filtre taktılar ama yine duman salınıyor” dedi.

Körfezi duman kapladı, vatandaş telefonlara sarıldıArt’s Magazin – ULUSAL HABER

korfezi duman kapladi vatandas telefonlara sarildi 0 bJO94bq3

korfezi duman kapladi vatandas telefonlara sarildi 1 fVjgOQwg

korfezi duman kapladi vatandas telefonlara sarildi 2 uhVeTQfj

korfezi duman kapladi vatandas telefonlara sarildi 3 I2buDKUB

korfezi duman kapladi vatandas telefonlara sarildi 4 qfHeArNU

Körfezi duman kapladı, vatandaş telefonlara sarıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!