Kremlin: “Bölgede gerilimin tırmanmasından son derece endişeliyiz”

Kremlin: “Bölgede gerilimin tırmanmasından son derece endişeliyiz” Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın Orta Doğu’da gerilimin tırmanmasından son derece endişeli olduğunu belirterek tüm tarafları itidalli davranmaya çağırdı. İran ve İsrail arasındaki gerilimle ilgili Kremlin’den ilk açıklama geldi. Kremlin ...

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kremlin: “Bölgede gerilimin tırmanmasından son derece endişeliyiz”

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın Orta Doğu’da gerilimin tırmanmasından son derece endişeli olduğunu belirterek tüm tarafları itidalli davranmaya çağırdı.

İran ve İsrail arasındaki gerilimle ilgili Kremlin’den ilk açıklama geldi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov yaptığı açıklamada, “Bölgede gerilimin tırmanmasından son derece endişeliyiz. Tüm bölge ülkelerini itidale davet ediyoruz. Daha fazla gerilim kimsenin çıkarına olmayacaktır. Bu nedenle tüm anlaşmazlıkların yalnızca siyasi ve diplomatik yollarla çözülmesinden yanayız” dedi.

ABD ve İngiltere’nin Rusya’ya yönelik yaptırımlarını sürdürmesine ve alüminyum, bakır ve nikel ithalatını yasaklamasına tepki gösteren Peskov, “Bu yaptırımları yasadışı görüyoruz. Yaptırımları uygulayanların kesinlikle çıkarlarına zarar vereceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

İran, İsrail’in Suriye’nin başkenti Şam’daki İran konsolosluğuna yönelik saldırısına misilleme olarak 13 Nisan’da İHA ve füzelerle İsrail topraklarına saldırmıştı.

Kremlin: “Bölgede gerilimin tırmanmasından son derece endişeliyiz”Art’s Magazin – DIŞ HABER

Kremlin: “Bölgede gerilimin tırmanmasından son derece endişeliyiz”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!