1. Haberler
  2. Spor
  3. Küçükçekmece Belediyesi’nin yılın 365 günü ücretsiz hizmet veren spor okullarında yaz dönemi başladı

Küçükçekmece Belediyesi’nin yılın 365 günü ücretsiz hizmet veren spor okullarında yaz dönemi başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küçükçekmece Belediyesi’nin yılın 365 günü ücretsiz hizmet veren spor okullarında yaz dönemi başladı

Yaz Spor Okulları, Eylül ayına dek 17 spor tesisinde,  3 bin 600 katılımcıyla çocukların ve yetişkinlerin yaz tatilini verimli geçirmelerine ve sporla iç içe olmalarına olanak tanıyacak.

21 Branşta Ücretsiz Spor Eğitimi

Küçükçekmecelilerin küçük yaşlardan itibaren ilgi ve yetenekleri doğrultusunda spor yapmasını destekleyerek, sporu yaşam tarzı haline getirmeyi amaçlayan Küçükçekmece Belediyesi; Yaz Spor Okulları’nda 21 branşta ücretsiz spor eğitimi veriyor. 

7-14 yaş arası çocuklar; jimnastik, voleybol, basketbol, futsal, futbol, badminton, masa tenisi, taekwondo, Spor Lisesi –BESYO –POMEM-PMYO hazırlık kursları, voleybol, atletizm, karate branşlarında alanında uzman eğitmenlerden eğitim alırken, yetişkinlere yönelik ise, fitness, zumba, pilates ve reformer pilates kursları yaz boyunca devam edecek. Yaz Spor Okulları’nda down sendromlu ve atipik otizmli çocuklara yönelik ücretsiz spor eğitimleri de sürüyor. 6-12 yaş aralığındaki çocukları kapsayan eğitimle, çocukların yaşamsal becerilerinin geliştirilmesi ve sosyal uyum becerilerini geliştirmeye yönelik katkı sağlanması hedefleniyor.

Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Yaz Spor Okulları, beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler tarafından, her branşta haftada 2 gün, 2 saat hizmet veriyor. 444 4 360/7996-7997 numaralı telefondan spor okulları ile ayrıntılı bilgi edinilebilir. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Küçükçekmece Belediyesi’nin yılın 365 günü ücretsiz hizmet veren spor okullarında yaz dönemi başladı | Art’s Magazin | Son Dakika Haberleri

Küçükçekmece Belediyesi’nin yılın 365 günü ücretsiz hizmet veren spor okullarında yaz dönemi başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!