Kütahya OSB ve AFAD, arama kurtarma işbirliğiyle güçlerini birleştiriyor

Kütahya OSB ve AFAD, arama kurtarma işbirliğiyle güçlerini birleştiriyor Kütahya Organize Sanayi Bölgesi ve AFAD, acil durum ve doğal afetlerde etkin müdahale için işbirliği yapmaya devam ediyor. Kütahya OSB Arama ve Kurtarma Ekibi, AFAD’ın uzmanlarından aldığı eğitimlerle donanımlarını artırıyor. Son olarak gerçekleşen ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya OSB ve AFAD, arama kurtarma işbirliğiyle güçlerini birleştiriyor

Kütahya Organize Sanayi Bölgesi ve AFAD, acil durum ve doğal afetlerde etkin müdahale için işbirliği yapmaya devam ediyor. Kütahya OSB Arama ve Kurtarma Ekibi, AFAD’ın uzmanlarından aldığı eğitimlerle donanımlarını artırıyor.

Son olarak gerçekleşen eğitim programında, Kütahya OSB Arama ve Kurtarma Ekibi, AFAD binasında yetkililerden arama ve kurtarma teknikleri konusunda eğitim aldı. Doğal afetlerde etkin ve hızlı müdahale için kritik önem taşıyan bu eğitimler, ekibin afet anında görev alabilme kabiliyetini artırıyor.

Eğitim sürecinde, arama kurtarma çalışmalarında kullanılan çeşitli ekipmanlar tanıtıldı ve uygulamalı olarak kullanıldı. Ekibin aldığı 6 günlük ilk eğitim programının ardından, devam edecek eğitimlerle birlikte, Kütahya OSB Arama ve Kurtarma Ekibi, sahip olduğu bilgi ve becerilerle her türlü doğal afet anında etkin bir şekilde görev alabilecek donanıma sahip olacak.

Kütahya Organize Sanayi Bölgesi ve AFAD arasındaki bu işbirliği, bölgedeki acil durum müdahale kapasitesini artırırken, aynı zamanda toplumun güvenliği ve refahı için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Yapılan bu işbirliği, acil durum ve doğal afetlere karşı hazırlıklı olmanın yanı sıra hızlı ve koordineli bir şekilde müdahale etmekte önemli bir rol oynamaktadır. Benzer işbirliklerinin yaygınlaştırılması ve güçlendirilmesi, ülke genelinde afet risklerine karşı daha güçlü bir hazırlık sağlayacak.

Kütahya OSB ve AFAD, arama kurtarma işbirliğiyle güçlerini birleştiriyorArt’s Magazin – YEREL HABER

kutahya osb ve afad arama kurtarma isbirligiyle guclerini birlestiriyor 0 zdJKdN9W

kutahya osb ve afad arama kurtarma isbirligiyle guclerini birlestiriyor 1 iFiHAhFA

kutahya osb ve afad arama kurtarma isbirligiyle guclerini birlestiriyor 2 EHZQEZte

kutahya osb ve afad arama kurtarma isbirligiyle guclerini birlestiriyor 3 8lzfdYdr

kutahya osb ve afad arama kurtarma isbirligiyle guclerini birlestiriyor 4 zv6lbfdN

kutahya osb ve afad arama kurtarma isbirligiyle guclerini birlestiriyor 5 AuzTb4On

Kütahya OSB ve AFAD, arama kurtarma işbirliğiyle güçlerini birleştiriyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!