1. Haberler
  2. Son Dakika Haberleri
  3. Lüleburgaz Belediyesi’nden buğday hasadı

Lüleburgaz Belediyesi’nden buğday hasadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lüleburgaz Belediyesi’nden buğday hasadı

Üretimin önemine dikkat çeken Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli; “Yaşadığımız bu ekonomik şartlarda toplumsal dayanışmanın artması, ihtiyaç sahibi komşularımıza kendi ürettiklerimizi ulaştırmamız bizim için çok anlamlı” dedi.

‘Üreten belediye’ anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Lüleburgaz Belediyesi, tarlalarını işlemeye devam ediyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar için ekilen buğdayların hasadı Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’nin de katılımıyla gerçekleştirildi.

HALKIN TARLASINDAN HALKIN SOFRASINA

Hasadın ardından konuşan Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli; “Lüleburgaz Belediyesi olarak ‘tarladan sofraya’ anlayışıyla başlattığımız, Lüleburgaz Belediyesi’ne ait tarımsal vasıflı arazilerde yapmış olduğumuz üretime devam ediyoruz. Ekibimizle beraber ve halkın tarlalarından, halkın sofrasına yetiştirdiğimiz ürünleri una ve ayçiçek yağına dönüştürerek ihtiyaç sahibi komşularımıza ulaştırmaya devam ediyoruz. Dayanışmayı her alanda her planda sürdürmek istiyoruz. Bu bizim için çok önemli. Hele ki yaşadığımız bu ekonomik şartlarda toplumsal dayanışmanın artması, ihtiyaç sahibi komşularımıza kendi ürettiklerimizi ulaştırmamız bizim için çok anlamlı. Bununla da büyük bir gurur duyuyoruz” dedi.

“ÜRETMEK ZORUNDAYIZ”

Küresel ölçekte yaşanan iklim değişikliğine bağlı risklere dikkat çeken Gerenli; “Üretmek zorundayız. Gıda krizi, su krizinin yaşanmasının çok olası olduğu önümüzdeki dönemlere hazır olmak için her alanda üretmemiz lazım. Üretirken de bunu paylaşıp komşularımızla mutluluğumuzu daha da büyütmek istiyoruz. Bu konuda emek harcayan herkese çok teşekkür ediyorum. Üreten belediyecilik anlayışıyla, dayanışmacı sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmaya bundan sonra da aynı enerjimizle devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Hasat edilen buğdaylar, kısa süre içerisinde un haline getirilerek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Lüleburgaz Belediyesi’nden buğday hasadı | Art’s Magazin | Son Dakika Haberleri

Lüleburgaz Belediyesi’nden buğday hasadı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!