VELİ AĞBABA’DAN MALATYA BELEDİYE BAŞKANI GÜRKAN’A TEPKİ: “AZANLAR MALATYA’DA, BOSTANBAŞI’NDA 15 KAT RUHSAT VERENLER DEĞİL Mİ”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

VELİ AĞBABA’DAN MALATYA BELEDİYE BAŞKANI GÜRKAN’A TEPKİ: “AZANLAR MALATYA’DA, BOSTANBAŞI’NDA 15 KAT RUHSAT VERENLER DEĞİL Mİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 6 Şubat depremleriyle ilgili “İnsanoğlu ne zaman azmışsa buna benzer felaketlerle karşı karşıya kalmıştır” diyen Malatya Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a tepki gösterdi. Ağbaba, “Acaba azanlar ağır hasarlı binaları hafif hasarlılara çevirenler değil mi? Azanlar Malatya’da, Bostanbaşı’nda 15 kat ruhsat veren belediye başkanları değil mi” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın 6 Şubat’ta yaşanan depremlerle ilgili “İnsanoğlu ne zaman azmışsa buna benzer felaketlerle karşı karşıya kalmıştır” sözlerine tepki gösterdi. Ağbaba, şunları söyledi:  

“Biliyorsunuz; deprem döneminde bütün Türkiye’nin gündemine gelmişti. Belediye başkanı Selahattin Gürkan ne demişti? ‘Ölülerimizi güzel gömüyoruz’. Şimdi ne diyor? Diyor ki ‘Deprem insanların azmasından dolayı oldu’ Allah sana akıl fikir versin Selahattin Gürkan. Ey Malatyalılar, sizler bu vasıfsızlığa mahkûm değilsiniz. Sizi tanımadığınız milletvekiline oy verdiren, depremde Malatya’nın bu kadar yara almasına sebep olanlara 28 Mayıs’ta lütfen oy vermeyin.

“ACABA AZANLAR O AĞIR HASARLI BİNALARI HAFİF HASARLILARA ÇEVİRENLER DEĞİL Mİ”

Kim azmış acaba, hep birlikte bakalım. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar mı azmış acaba? Bu konutlar 6 ay önce yapıldı. 2020 depreminde ağır hasardan hafif hasara çevrilen binalar çöktü, insanlar öldü birçok apartmanda. Acaba azanlar o ağır hasarlı binaları hafif hasarlılara çevirenler değil mi? Azanlar Malatya Bostanbaşı’nda 15 kat ruhsat veren belediye başkanları değil mi?

“BU AÇIKLAMA MALATYA’DA DEPREMDE HAYATINI KAYBEDENLERE, İŞ YERLERİNİ, EVLERİNİ KAYBEDENLERE BÜYÜK HAKARETTİR”

Enkazın altında kalan ölen, çocuklarımızın suçu günahı nedir? Hangi azgınlıkları var bu kadınlarımızın, çocuklarımızın, depremde ölenlerin. Bu açıklama bizi derinden üzmüştür. Bu açıklama Malatya’da depremde hayatını kaybedenlere, iş yerlerini, evlerini kaybedenlere büyük hakarettir. Bu açıklamayı yapanları sizlerin vicdanınıza havale ediyorum.

“İNSANLARIN GÜVENEREK ALDIĞI YEŞİLYURT BELEDİYESİ KONUTLARININ HALİ ORTADA”

Sevgili Malatyalılar bu arkamda gördüğünüz konutlar Yeşilyurt Belediyesi’nin yaptığı Top Söğüt konutları. Burası depremden altı ay önce teslim edildi. İnsanlar nafakalarından keserek Yeşilyurt Belediyesi yaptığı için güvenerek buradan ev aldılar. Ama bu konutların depremde ne hale geldiğini görün. Ne diyor belediye başkanı bu konutların yıkılmasının sebebi betonu insanların sulamamasından kaynaklı diyor. Değerli Malatyalılar işte bu anlayış, bu liyakatsizlik ve bu vasıfsızlık Malatya’yı yerle bir etti. Değerli hemşirelerim sizden rica ediyorum; sizler bu liyakatsizliğe, vasıfsızlığa mecbur değilsiniz, mahkûm değilsiniz. Sizi bu liyakatsizleri, vasıfsızları dayatanlara 28 Mayıs’ta lütfen oy vermeyin.”

 

Art’s Magazin  Gündem

VELİ AĞBABA’DAN MALATYA BELEDİYE BAŞKANI GÜRKAN’A TEPKİ: “AZANLAR MALATYA’DA, BOSTANBAŞI’NDA 15 KAT RUHSAT VERENLER DEĞİL Mİ”

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!