TURGUTLU BELEDİYE MECLİSİ’NDEN BAŞKAN ÇETİN AKIN’A KREDİ YETKİSİ

service

TURGUTLU BELEDİYE MECLİSİ’NDEN BAŞKAN ÇETİN AKIN’A KREDİ YETKİSİ

Turgutlu Belediyesi kasım ayı olağanüstü meclis toplantısında, “Belediye’nin 2022-2023 yılı yatırım programında yer alan proje ve hizmetler için kullanılmak üzere 18 milyon TL’ye kadar banka kredisi kullanımı” maddesi görüşüldü. Madde, oyçokluğuyla kabul edildi.

Belediye meclis toplantısı, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapıldı. Toplantıda gündem maddesi için 20 kabul, 12 ret oyu kullanıldı. Başkan Akın toplantıda, pazar günü İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı terör saldırısını şu sözlerle kınadı:

“TERÖRÜ LANETLİYORUZ”

“Maalesef terör can almaya devam ediyor. Turgutlu Belediyesi Meclisi olarak terörün her çeşidini, nereden gelirse gelsin kınıyor ve lanetliyoruz. Bu ortak bildirimizdir. İstiklal Caddesi’nde hayatını kaybeden hemşehrilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabr-ı cemil diliyoruz. İnşallah tekrarları yaşanmaz diye temenni ediyoruz.”

Başkan Çetin Akın, toplantının ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Kredi kullanma yetkisini aldık, meclisimiz bu desteği bize verdi sağ olsunlar. Bütün Turgutlu halkı bilmeli; biz grup toplantımızda ‘Elimiz güçlü olsun, kredi kullanma yetkisini alalım ancak nasıl bir yol haritası çizeceğimizi tekrar değerlendirelim’ diye konuştuk. Hem AK Parti hem Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanlarına, bu samimiyetimize inanıp destek veren meclis üyelerimize, Büyük Birlik Partisi’nin Grup Başkanı Muhammet Naci Tunçel’e ve ilçe başkanına, meclis üyelerimize, Bağımsız Meclis üyemiz Burhan İrk’e, İYİ Parti Meclis üyemiz İlhami Dinçer’e, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanımız Fehmi Gülen’e ve tüm meclis üyelerimize bizleri anladıkları için, samimiyetimize inandıkları için teşekkür ediyorum.”

Başkan Akın, oylamanın ardından gündem maddesine ilişkin evet oyu kullanan kendi parti grubundan arkadaşlarını hedef gösteren MHP’li meclis üyesi İhsan Tuğrul’a şu sözlerle tepki gösterdi: 

“ESEFLE KINIYORUM”

“Bugün, tartışmalara mahal vermemek için meclis üyelerimize söz vermedim, ‘Yalnızca gündemi oylayalım, bitirelim’ dedik. Akabinde bir meclis üyemiz, ben ona artık meclis üyemiz demiyorum çünkü ben bu meclisin başkanıyım, 31 meclis üyemizin de haklarını, hukuklarını savunmak zorundayım, çok nahoş bir kelime kullanarak kendi arkadaşlarına ithafen ‘Etek giysinler’ cümlesini kullanmıştır. Buradan esefle kınıyorum. Oy aldığı partiye ihanet ederek bir başka partiye geçmiştir.”

Meclis toplantısında ve sonrasındaki tartışmalara da değinen Akın, şunları söyledi:

“SİYASETİ KAVGAYLA YAPMAYACAĞIZ”

“Geçtiğimiz meclis toplantısında bir takım tartışmalar yaşanmıştı. Bununla ilgili bir basın açıklaması yapmıştık ve o gün oylamada oy vermeyen arkadaşlarımızı vicdansızlıkla ve Turgutlu halkına ihanet etmekle suçlamıştık. Kastını aşan cümleler kurmuş olabiliriz ancak bizim kastımız doğru dürüst insanlara, siyaseti gerçekten Turgutlu için yapan meclis üyelerimize ve ilçe yöneticilerimize, ilçe başkanlarımıza değildi. Bu anlamda biz ne kadar haklı olduğumuzu sonrasında yaptığımız basın açıklamasıyla da ispatlamıştık. Turgutlu halkına bir taahhütte bulunuyorum; siyaseti kavgayla yapmayacağız, her zaman söylüyoruz. Biz gönül insanıyız, aşk insanıyız, kavgadan yana olamayız, kavga bizim işimiz değil. Biz geçinmek zorundayız, kavga edemeyiz. Bizim kavgamız ‘Irlamaz Rekreasyon Alanı 2. Etab’ın yapılmamasıyla, Ergenekon Kavşağı’nın yapılmamasıyla olsun veya eksiklerimiz varsa bunları eleştiri anlamında herkes yapsın.”

Sanayi Çarşısı Projesi’nin yüksek kalitede bir proje olduğunu da sözlerine ekleyen Akın, “Projemiz, Türkiye’de kalite ve standart anlamında en yüksek standarttaki ve kalitedeki projedir. Buraya yatırım yapacak olan arkadaşlarımızın hiçbir şekilde gözü arkada kalmasın. İnşaat kalitesi olarak, oradaki ihtiyaçları karşılama anlamındaki ekipmanlar olarak müthiş bir proje ve biz bu değerli projeyi hak ettiği değerde satmaya çalışacağız. Bu mallar hepimizin; biz de bu bilinçle hem malımızı iyi değerlendirmeye çalışacağız hem de Turgutlu’nun ihtiyacı olan diğer projeler için kaynak yaratacağız” dedi. 

 

TURGUTLU BELEDİYE MECLİSİ’NDEN BAŞKAN ÇETİN AKIN’A KREDİ YETKİSİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!