MBA’lı öğrenciler Medicana İzmir’de

MBA’lı öğrenciler Medicana İzmir’de Medicana Eğitim Grubu’na ait Akhisar MBA Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri Medicana İzmir Hastanesi’ni ziyaret etti. Öğrenciler, üniversite sınavı öncesinde meslek tercihlerine yardımcı olmak için Hastane’de görev yapan farklı alanlardaki ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MBA’lı öğrenciler Medicana İzmir’de

Medicana Eğitim Grubu’na ait Akhisar MBA Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri Medicana İzmir Hastanesi’ni ziyaret etti. Öğrenciler, üniversite sınavı öncesinde meslek tercihlerine yardımcı olmak için Hastane’de görev yapan farklı alanlardaki yöneticilerinden meslekleriyle ilgili bilgi aldı. Medicana International İzmir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Dilek Aslanca, “Günümüzde sağlık alanında doktor, hemşire gibi meslekler dışında çok farklı meslekler için de kariyer fırsatı mevcut. Örneğin robotik cerrahi için mühendisler, yapay zeka destekli tedavi için yazılım uzmanları istihdam ediliyor” dedi.

İzmir’deki eğitim ve kariyer imkanlarını yerinde görmek amacıyla Akhisar MBA Akhisar Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri yaptıkları gezi kapsamında Medicana İzmir Hastanesini ziyaret etti. Hastane’de farklı alanlarda çalışan yöneticiler, mesleklerini tanıtarak öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtladı. İlk ve orta öğretim alanında MBA Okulları, lisans düzeyinde de Fenerbahçe Üniversitesi’ni bünyesinde barındıran Medicana Eğitim Grubu’nun kardeş kurum olduğunu belirten Başhekim Aslanca, öğrencilere tıp alanında sağlanan kariyer imkanlarından bahsetti. Aslanca, teknolojideki gelişmelerle birlikte, hastanelerde çok farklı mesleklere kariyer imkanı sunulduğunu ifade ederek, “Kariyerinizi sadece akademik bilgilerle değil, hobileriniz, sosyal hayatınız, yardım kuruluşları ile çalışmalarınızla inşa ederseniz vizyonunuz ve seçenekleriniz daha geniş olur” dedi.

“İşini tutkuyla yapanlar daha başarılı”

Öğrencilere özel sağlık sektöründe tanıtım alanında neler yapıldığını anlatan Medicana International İzmir Hastanesi Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Yağmur Akçe, bu alanda kariyer planlayanların yenilikçi olmaları kadar işlerini tutkuyla sevmelerinin önemine değindi. Hastanelerde sağlanan istihdam şartlarını anlatan Medicana İzmir İnsan Kaynakları Müdürü Duygu Eser ise gençlere “Mutlu olmak için sevdiğiniz, hayal ettiğiniz bir mesleği seçin, kendi güçlü yönlerinizi belirleyin ve bu yönde bir kariyer planlaması yapın” dedi. MBA Akhisar Lise Müdürü Tuğba Tur da Medicana International İzmir Hastanesi’nde verilen bilgilerin öğrenciler için çok faydalı olduğunun altını çizerek, tüm yöneticilere teşekkür etti.

MBA’lı öğrenciler Medicana İzmir’deArt’s Magazin – YEREL HABER

mbali ogrenciler medicana izmirde 0 vlrEmZNt

MBA’lı öğrenciler Medicana İzmir’de

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!