MERSİN’DE DÜZENLENEN ‘GELECEĞE SES VER’ KONSERİNİN GELİRİ, HATAY SAMANDAĞ’DA KURULAN EĞİTİM KÖYÜ’NE AKTARILACAK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MERSİN’DE DÜZENLENEN ‘GELECEĞE SES VER’ KONSERİNİN GELİRİ, HATAY SAMANDAĞ’DA KURULAN EĞİTİM KÖYÜ’NE AKTARILACAK

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, Türk Kadınlar Konseyi Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Geleceğe Ses Ver Senfonik Pop Konseri’ni dinledi. Etkinliğin geliri Hatay Samandağ’da kurulan 100. Yıl Atatürk Eğitim Köyü’ne aktarılacak.

Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konseri; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Fuat Gedik ve eşi Oya Gedik, CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Türk Kadınlar Konseyi Mersin Şube Başkanı Belgin Gürağaç ve çok sayıda vatandaş dinledi.

Başkan Seçer, konserin son parçası olan ‘Memleketim’ şarkısında orkestrayı yönetti. Konserde Anıl Aydın’ın orkestra şefliğinde, solistler ve koro tarafından söylenen şarkılar geceye renk kattı. Konserde şiir dinletisi ve dans gösterileri de yer aldı. Etkinliğin geliri ise deprem bölgesi Hatay Samandağ’da kurulan 100. Yıl Atatürk Eğitim Köyü’ne aktarılacak.

Seçer konuşmasında, konserde çok büyük bir emek olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Depremde yaşanan acılar yüreğimizde bir yara. Bu ülke bizim, Mersin’imiz bizim. Huzur ve kardeşlik içerisinde sizleri bu toplumda yaşatmak bizim görevimiz. Depremde yaşanan acılar yüreğimizde bir yara. Dünyanın ve yurdun her yerinden insanlar yardım eli uzattılar ve bunlar da devam ediyor. Elbette kentimiz bir yıkım olarak bu acıları yaşamadı ama bir yıkımdan öte oradan acılı insanların bölgemize gelmesiyle, o illerde yaşanan acıların bir bütününü biz Mersin’de yaşadık. Biz de onları bağrımıza bastık.”

Seçer, gecelerini gündüzleri katarak Mersin için çalıştıklarını dile getirirerek, “Bu ülke bizim, Mersinimiz bizim. Huzur ve kardeşlik içerisinde sizleri bu toplumda yaşatmak bizim görevimiz. Bunun için de gecemizi, gündüzümüze katarak bunu size sağlayacağız. Bu bizim size borcumuzdur” dedi. 

Türk Kadınlar Konseyi Mersin Şube Başkanı Belgin Gürağaç, konserde aydınlık bir gelecek için herkesi ‘Ses Vermeye’ davet ettiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Biliyoruz ki insan merkezli kalkınmanın ön koşulu eğitimdir. Eğitim, sadece gerçeklerin öğretilmesi değil, düşünmek için aklın eğitilmesidir. Türk Kadınlar Konseyi olarak eğitimde fırsat eşitliğini önemsiyor, ulaşılabilir ve sürdürülebilir eğitime katkı sağlamak için çalışıyoruz.”

 

Art’s Magazin  Yurt

MERSİN’DE DÜZENLENEN ‘GELECEĞE SES VER’ KONSERİNİN GELİRİ, HATAY SAMANDAĞ’DA KURULAN EĞİTİM KÖYÜ’NE AKTARILACAK

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!