YENİŞEHİR BELEDİYESİ TİYATRO FESTİVALİNDE BİNLERCE SANATSEVERİ AĞIRLADI

service

YENİŞEHİR BELEDİYESİ TİYATRO FESTİVALİNDE BİNLERCE SANATSEVERİ AĞIRLADI

Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2.Yenişehir Komedi Oyunları Festivali sona erdi. Binlerce sanatsever, Türkiye’nin seçkin tiyatrolarını, Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde ücretsiz izleme fırsatını buldu.Festival kapsamında sahnelenen oyunları vatandaşlarla izleyen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Birbirinden değerli oyunları hemşehrilerimizle ücretsiz buluşturduk. Yenişehirliler sanatı seviyor ve büyük bir ilgi duyuyor. Tüm oyunlarda salonu doldurdular, kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Mersin Yenişehir Belediyesi, 2.Yenişehir Komedi Oyunları Festivali ile Mersinliler’e dolu dolu bir hafta yaşattı. 19 – 26 Kasım arasında düzenlenen festivalde toplam 6 oyun sanatseverler ile buluştu. 25 Kasım Cuma günü sahnelenmesi beklenen Baş Belası tiyatro oyunu, ekipten Tolga Güleryüz, Burak Topçu ve Özgür Karataş’ın turne esnasında geçirdikleri trafik kazası sonrası hayatlarını kaybetmesi sonrası iptal edildi, anılarına tiyatro sahnesine karanfiller bırakıldı.

Festival, 19 Kasım Cumartesi günü Tiyatro Mavra’nın“Biz Niye Geldik?” oyunu ile başladı. 21 Kasım Pazartesi günü ise usta oyuncular Süheyl Behzat Uygur kardeşler, Süt Kardeşler “Asabi Komedi” oyunlarıyla Mersinliler için sahneye çıktı. Türk tiyatrosunun usta ismi Nilgün Belgün, 22 Kasım Salı günü “Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi” adlı oyunuyla sahne alırken; 23 Kasım Çarşamba günü ise Neslihan Arslan, Nurhan Özenen ve Salih Bademki, “Fanatik” adlı oyunlarıyla tiyatro sahnesini paylaştı. Tiyatroda 22’inci yılını geride bırakan efsanevi grup “Mahşer-i Cümbüş”, 24 Kasım Perşembe günü Mersinliler’e kahkaha dolu bir akşam yaşattı. 

2.Yenişehir Komedi Oyunları Festivali’nin kapanışı ise 26 Kasım Cumartesi günü Yenişehir Şehir Tiyatrosu’nun “Ölmeye Gör” oyunuyla yapıldı. 

 

 

 

YENİŞEHİR BELEDİYESİ TİYATRO FESTİVALİNDE BİNLERCE SANATSEVERİ AĞIRLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!