1. Haberler
  2. Spor
  3. ‘Olympos Regatta’ Bursa sahillerinden çekildi… Yeni ufuklara İstanbul’dan yelken açacak

‘Olympos Regatta’ Bursa sahillerinden çekildi… Yeni ufuklara İstanbul’dan yelken açacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘Olympos Regatta’ Bursa sahillerinden çekildi… Yeni ufuklara İstanbul’dan yelken açacak

İSTANBUL (İGFA) – “Yelkenin Yeni Modası” mottosuyla rotasını oluşturan 12. Olympos Regatta yelken yarışının değişen formatı, 28 Haziran akşamı Watergarden SPX Mega Mağazası’nda düzenlenen bir lansmanla tanıtıldı.

Yeni dönemde TAYK Slam X Eker Olympos Regatta adını alan organizasyon, bir yelken festivali olarak 9-18 Ağustos 2024 tarihlerinde İstanbul Setur Marina’da yapılacak.

Rüzgârın rehberliğinde, denizin enginliğinde yeni ufaklara yelken açan 12. Olympos Regatta, yeni etapları ve zenginleşen programıyla yaz sezonuna damgasını vuracak.

Tekneler, rengârenk yelkenleri ile izleyenlere üst düzey bir yarış rekabeti sunarken, festival alanının misafirleri 16-18 Ağustos’ta Slam’in düzenleyeceği yoga etkinlikleri ve DJ performanslarla keyifli anlar yaşayacak.

TAYK Slam X Eker Olympos Regatta’nın bir haftadan uzun süren bir periyotta yapılacak olması, yarışa katılacak tekne ve yelkenci sayısının da artmasını sağlayacak.

Yüzlerce teknenin ve yelkencinin boy göstereceği organizasyon, 7’den 70’e tüm yelkencilerin nefes kesen mücadelesine sahne olacak. Önceki yıllarda yapılan IRC0, IRC1, IRC2 ve IRC3 sınıflarının yanı sıra 2024’te J70 ve Hareketli Salma kategorileri de yarışın programına eklenecek.

Eker Süt Ürünleri Genel Müdürü Ahmet Eker, bu yıl Olympos Regatta’yı İstanbul’da bir festival olarak gerçekleştireceklerini belirtti. Daha önce İstanbul’dan Bursa Trilye’ye gidip gelindiğini anımsatan Eker, “Bu sefer İstanbul’da bütün yelken sınıflarını kapsayan bir organizasyon olacak. J70 sınıfı ve Hareketli Salma sınıfları organizasyonda yer alacak. Burada en büyük amacımız bütün yelken camiasını tek bir organizasyon altında toplamak. Sporda yaptığımız bütün sponsorluklarda olduğu gibi bunu önümüzdeki senelerde de devam ettirip daha çok sporcuyu bu işin içine dahil etmeyi amaçlıyoruz. Bu organizasyonda bize destek veren Türkiye Yelken Federasyonu, Galatasaray Kulübü, Setur ve SPX’e teşekkür ediyorum.” dedi.

‘Olympos Regatta’ Bursa sahillerinden çekildi… Yeni ufuklara İstanbul’dan yelken açacak | Art’s Magazin | Son Dakika Magazin

‘Olympos Regatta’ Bursa sahillerinden çekildi… Yeni ufuklara İstanbul’dan yelken açacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!