Ortaca’dan dünya pazarlarına ihraç ediliyor

Ortaca’dan dünya pazarlarına ihraç ediliyor Muğla’nın Ortaca ilçesinde üretilen yerel üretim portakal ve domatesler, uluslararası karantina standartlarını aşarak dünya pazarlarına açılıyor. Türkiye’nin zengin topraklarından yetişen kaliteli ürünler, sadece yerel pazarlarda değil, aynı zamanda ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ortaca’dan dünya pazarlarına ihraç ediliyor

Muğla’nın Ortaca ilçesinde üretilen yerel üretim portakal ve domatesler, uluslararası karantina standartlarını aşarak dünya pazarlarına açılıyor.

Türkiye’nin zengin topraklarından yetişen kaliteli ürünler, sadece yerel pazarlarda değil, aynı zamanda dünya pazarlarında da kendine sağlam bir yer buluyor. Ortaca’nın bereketli topraklarından sofralara ulaşan taze ürünler, uluslararası alanda Türkiye’nin tarım potansiyelini gözler önüne seriyor ve sürdürülebilir tarım uygulamalarının önemini vurguluyor.

Ortaca İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü İnspektörleri, Rusya, Ukrayna, Polonya ve Avusturya’ya ihraç edilecek portakal ve domates ürünlerinin karantina kontrollerini başarıyla tamamladı. Ürünler, Bitki Sağlık Sertifikaları ile donatılarak, uluslararası pazarlarda Türkiye’nin tarım kalitesini temsil etmeye hazır hale getirildi. Özellikle Rusya’ya yapılacak domates ihracatı için alınan numuneler, virüs analizi amacıyla Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü’ne gönderildi.

Ortaca’dan dünya pazarlarına ihraç ediliyorArt’s Magazin – YEREL HABER

ortacadan dunya pazarlarina ihrac ediliyor 0 BIhEbH8U

ortacadan dunya pazarlarina ihrac ediliyor 1

ortacadan dunya pazarlarina ihrac ediliyor 2 qdBk3cMK

ortacadan dunya pazarlarina ihrac ediliyor 3 ZfTFarz3

Ortaca’dan dünya pazarlarına ihraç ediliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!