PAÜ Hastanelerinde Kanser Haftası etkinlikleri başladı

PAÜ Hastanelerinde Kanser Haftası etkinlikleri başladı Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanelerinde 1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri başladı. Hafta boyunca ziyaretçilerin kabul edileceği ’Hayata Dokun’ fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi. PAÜ Hastaneleri Sergi Salonunda yapılan serginin ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PAÜ Hastanelerinde Kanser Haftası etkinlikleri başladı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanelerinde 1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri başladı. Hafta boyunca ziyaretçilerin kabul edileceği ’Hayata Dokun’ fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

PAÜ Hastaneleri Sergi Salonunda yapılan serginin açılışı PAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman İsmail Özdel, PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Onur Birsen, Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gamze Gököz Doğu tarafından gerçekleştirildi. Serginin açılışına çok sayıda sağlık çalışanı ile PAÜ Hastanelerinde tedavi gören vatandaşlar katıldı.

Açılışı gerçekleşen ‘Hayata Dokun’ adlı sergide 19 hasta ile çalışıldı ve 23 fotoğraf çekildi. PAÜ Hastaneleri Onkoloji Hemşiresi Fatmana Oytun kendisi tarafından çekilen fotoğraflarla ilgili verdiği bilgilerde şunları dile getirdi: “Kanser; görülme sıklığı, tanı, tedavi ve sosyal-ekonomik yönleri ile tüm dünyada olduğu gibi yıllar içinde ülkemizde de önemli sağlık sorunlarından biri haline geldi. Tedavi sağlayıcı rolümüzün yanı sıra, hasta ve hasta yakınlarını kapsayan, tedaviye destek amaçlı Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı çalışanlarının desteğiyle tamamlamış olduğum “Yaşama Dokun” isimli fotoğraf sergim ile hedefimiz; Onkoloji hastalarının bu hastalıkla verdiği savaşta güçlü yönlerini ortaya çıkarmak, desteklemek ve ölümsüzleştirmek. Ben bir hemşireyim. Bu süreçte diğer mesleğim olan fotoğrafçı kimliğimle karşınızdayım. Fotoğrafın en yüce görevi; insanı başkasına anlatmak ve anı ölümsüzleştirmektir. Ben de hastalarımdan bunu istedim. Mutlu, huzurlu, değerli anlarını bir fotoğraf karesiyle ölümsüzleştirerek paylaşmak. Böylesi zorlu bir hastalık süreçlerinde bana inanıp, benimle bu yola çıkan on dokuz hastama çok teşekkür ederim.”

Açılış töreninin ardından Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman İsmail Özdel ‘Hayata Dokun’ sergisini düzenleyen PAÜ Hastaneleri Onkoloji Hemşiresi Fatmana Oytun’a teşekkür belgesi takdim etti.

PAÜ Hastaneleri Sergi Salonunda açılışı gerçekleştirilen ‘Hayata Dokun’ adlı sergi 1-7 Nisan tarihleri arasında ziyarete açık kalacak.

PAÜ Hastanelerinde Kanser Haftası etkinlikleri başladıArt’s Magazin – YEREL HABER

pau hastanelerinde kanser haftasi etkinlikleri basladi 0 uITEInaJ

pau hastanelerinde kanser haftasi etkinlikleri basladi 1

pau hastanelerinde kanser haftasi etkinlikleri basladi 2 q5tbngk6

pau hastanelerinde kanser haftasi etkinlikleri basladi 3 ajU1e9sL

pau hastanelerinde kanser haftasi etkinlikleri basladi 4 wjFhSMMH

PAÜ Hastanelerinde Kanser Haftası etkinlikleri başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!