Rusya, savaşta ailelerinden ayrı düşen 11 çocuğu Ukrayna’ya iade etti

Rusya, Katar’ın arabuluculuğunda savaşta ailelerinden ayrı düşen 11 Ukraynalı çocuğun ülkelerine geri gönderildiğini açıkladı. Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları sırasında ailelerinden ayrı düşen Ukraynalı çocuklardan bazıları Katar’ın ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya, savaşta ailelerinden ayrı düşen 11 çocuğu Ukrayna’ya iade etti

Rusya, Katar’ın arabuluculuğunda savaşta ailelerinden ayrı düşen 11 Ukraynalı çocuğun ülkelerine geri gönderildiğini açıkladı.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları sırasında ailelerinden ayrı düşen Ukraynalı çocuklardan bazıları Katar’ın arabuluculuğunda ülkelerine geri gönderildi. Rusya’nın başkenti Moskova’daki Katar Büyükelçiliğinde düzenlenen törenle 11 Ukraynalı çocuk, Rusya Devlet Başkanlığı Çocuk Hakları Komiseri Mariya Lvova-Belova tarafından ailelerine ulaştırılmaları için Katar’ın Moskova Büyükelçisi Ahmed bin Nasser bin Jassim Al Thani’ye teslim edildi.

Lvova-Belova yaptığı açıklamada, “Bugün burada 11 çocuk var ve her birinin ayrı hikayesi var. Aralarında 2 engelli çocuk bulunuyor. Süreci bizzat yürüttüğünüz için Katar Büyükelçiliği’ne ve size teşekkür ederim” dedi.

Al Thani ise, Rusya ve Katar liderlerinin süreçte etkili olduğunu söyleyerek, “Çalışmalarınız ve yardımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bu yönde çabalarımızı sürdüreceğiz. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e ve Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani’ye teşekkür ediyorum. İlişkilerimiz verimli bir şekilde gelişiyor” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı saldırıların ardından birçok çocuk Rusya’ya götürülmüş, Ukrayna tarafı Rusya’yı çocukları kaçırmakla suçlamıştı. Rusya ise mültecilerle birlikte gelen çocukların kaçırılmadığını ve ailelerinden koparılmadığını, aksine savaştan zarar görmemeleri için koruma altına alındıklarını savunmuştu.

Rusya, savaşta ailelerinden ayrı düşen 11 çocuğu Ukrayna’ya iade etti Art’s MagazinSon Dakika

rusya savasta ailelerinden ayri dusen 11 cocugu ukraynaya iade etti 0 vfzwCQVZ

rusya savasta ailelerinden ayri dusen 11 cocugu ukraynaya iade etti 1 CAzgCAHP

Rusya, savaşta ailelerinden ayrı düşen 11 çocuğu Ukrayna’ya iade etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!