Sağlık ve kazançlı ürün için salkım güvesine karşı mücadele başlatıldı

Sağlık ve kazançlı ürün için salkım güvesine karşı mücadele başlatıldı Denizli’de ilaç kalıntısı olmayan, çevreyi ve insan sağlığını koruyan ve kazançlı ürün elde edilebilmesi için bağlarda salkım güvesine karşı başlatılan biyoteknik mücadele bu yılda devam ediyor. Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Denizli ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık ve kazançlı ürün için salkım güvesine karşı mücadele başlatıldı

Denizli’de ilaç kalıntısı olmayan, çevreyi ve insan sağlığını koruyan ve kazançlı ürün elde edilebilmesi için bağlarda salkım güvesine karşı başlatılan biyoteknik mücadele bu yılda devam ediyor.

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Denizli Büyükşehir Belediyesinin birlikte yürüttüğü ’’Bağ Alanlarında Salkım Güvesine Karşı Biyoteknik Mücadele Yöntemlerinin Benimsetilmesi ve Yaygınlaştırılması Projesi’’ kapsamında Buldan ve Sarayköy ilçelerinde toplamda 2 bin 250 dekar alanda feromon tel asım uygulaması gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen etkinliğe Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Saffet Üge, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Naciye Kapukıran, Sarayköy İlçe Müdürü Ayhan Gümen, Buldan İlçe Müdürü Serdal Uğur, il ve ilçe müdürlüğü teknik personeli, firma yetkilileri ve üzüm üreticileri katıldı.

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinatörlüğünde Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile ilaç kalıntısı olmayan, çevreyi ve insan sağlığını koruyan, kazançlı üretici, temiz ürün ve sağlıklı tüketici hedeflenildiği bu uygulama kapsamında Buldan ilçesi Doğan mahallesi 750 dekar bağ alanında ve Sarayköy ilçesi Tepeköy, Tosunlar ve Köprübaşı mahallelerinde 1500 dekar bağ alanında olmak üzere toplamda 2 bin 250 dekar alanda feromon yayıcı tel asımı yapıldı.

Sağlık ve kazançlı ürün için salkım güvesine karşı mücadele başlatıldıArt’s Magazin – YEREL HABER

saglik ve kazancli urun icin salkim guvesine karsi mucadele baslatildi 0 Kj7wEFX7

saglik ve kazancli urun icin salkim guvesine karsi mucadele baslatildi 1 6NE2yPwZ

saglik ve kazancli urun icin salkim guvesine karsi mucadele baslatildi 2 pO4lVlI4

saglik ve kazancli urun icin salkim guvesine karsi mucadele baslatildi 3 ebX2RDhB

Sağlık ve kazançlı ürün için salkım güvesine karşı mücadele başlatıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!