ATAKUM BELEDİYESİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSUNDAN UNUTULMAZ KONSER

service

ATAKUM BELEDİYESİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSUNDAN UNUTULMAZ KONSER

Atakum Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, birbirinden değerli eserleri seslendirdiği konserde müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Şef Volkan Sağlam’ın yönetiminde Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere yurttaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Sunuculuğunu Mine Aktaş’ın üstlendiği geceye, Atakum Belediye Başkan Vekili Hasan İpek, Atakum Belediyesi Başkan Yardımcısı Yusuf Yalnız, birim müdürleri, Samsun’da faaliyet gösteren çeşitli koroların şefleri ile çok sayıda müzikseverler katıldı.

“ATAKUM” ŞARKISI BÜYÜK ALKIŞ ALDI 

Konserde 70 kişilik koro ekibi unutulmaz Türk Sanat Müziği eserlerini seslendirirken, konuklara keyifli anlar yaşattı. Güftesi gazeteci Şakir Demirci’ye, bestesi Şahin Çangal’a ait Atakum için yazılan şarkıyı Koro Şefi Volkan Sağlam seslendirdi. “Atakum” isimli şarkı dinleyenlerden büyük alkış aldı.

Gecenin sonunda, Atakum Belediye Başkan Vekili Hasan İpek ve Atakum Belediyesi Başkan Yardımcısı Yusuf Yalnız, koro emekçilerine plaketlerini takdim etti.  

MUMCU, OKKAN VE CEM ANILDI 

Konser sonunda koro emekçilerine teşekkür plaketi takdim eden Atakum Belediye Başkanvekili Hasan İpek, “Atakum Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’na bize bu güzel akşamı yaşattıkları için çok teşekkür ediyorum. Sayın Belediye Başkanımız Cemil Deveci, çok istemelerine rağmen gribal bir enfeksiyon geçirdiği için katılamadı. Hepinize saygı ve selamlarını iletmemi istedi. Ayrıca bugün 24 Ocak. Cumhuriyet düşmanlarının korkulu rüyası, usta gazetecimiz Uğur Mumcu’nun katledilişinin 30. yılı. Aynı zamanda şehit polisimiz Gaffar Okkan’ın şehit edilişinin 22. yıl dönümü. Her ikisini de rahmet ve özlemle anıyorum. Ruhları şad olsun” diye konuştu.

Koroya emek veren tüm sanatçılara şükranlarını sunan Atakum Belediyesi Başkan Yardımcısı Yusuf Yalnız ise “Emeklerinize sağlık, hepinize saygılarımı iletiyorum. Başkan vekilimiz de ifade etti bundan 30 yıl önce, soğuk bir Ankara gününde, Karlı Sokak’ta gericiler bir sakıncalı piyadeye saldırı düzenlediler ve katlettiler. Onu anmadan geçmek bize kesinlikle zul olurdu. 24 Ocak’ta ölen Uğur Mumcu’yu, Diyarbakır’da barış için emek veren Gaffar Okkan’ı ve 1970’lerin efsane TRT Genel Müdürü ve Dışişleri Bakanımız İsmail Cem’i saygıyla anıyorum” dedi.

 

Art’s Magazin  Yurt

ATAKUM BELEDİYESİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSUNDAN UNUTULMAZ KONSER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!