Sanal gençlik ‘yola çık’ıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sanal gençlik ‘yola çık’ıyor

BURSA (İGFA) – Eker Süt Ürünleri tarafından, 11 yıldır Bursa’da ekim ayının ilk pazar günü düzenlenen Eker I Run Koşusu, sadece bir güne sığmayarak yılın özel günlerini de sahipleniyor. Eker I Run, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2024’te de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamak için anlamlı bir etkinliğe imza atıyor.

Eker I Run, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş değerlerini ve bağımsızlığını simgeleyen 19 Mayıs 1919’un anısını yaşatmak ve genç nesillerin bu değerleri daha iyi anlamalarını sağlamak amacıyla koşu sporunu sanal parkura taşıyan bir etkinlik gerçekleştiriyor.

“Sanal Gençlik Koşusu için Yola Çık” söylemiyle yapılan etkinlikte, Bandırma Vapuru’nun Samsun’a ulaştığı mesafe hedefleniyor. Yaklaşık 750 km’lik mesafe sembolik olarak ele alınırken, söz konusu yolun katılımcılarla beraber sanal bir parkurda tamamlanması amaçlanıyor.

KOŞU SEVERLER, ETKİNLİĞE NASIL KATILACAK?

Eker I Run 19 Mayıs Sanal Gençlik Koşusu; katılımcıların istediği yerde, belli bir mesafede yaptığı koşu ya da yürüyüşü GPS özelliği olan bir spor saati veya cep telefonu uygulaması yardımıyla ölçmesi ve bu veriyi yarış sitesine yüklemesi esasına dayanıyor. 21 Mayıs’a kadar herhangi bir yerde yapılacak yürüyüşün ya da koşununun yüklenmesiyle etkinliğe katılmak mümkün oluyor.

Koşu veya yürüyüş mesafesi için 3 farklı seçenek bulunuyor: 1.9K, 19K koşu ya da yürüyüş yüklenebildiği gibi Limitsiz Parkur seçeneği ile hafta boyunca yapılan koşu ve yürüyüşler yüklenerek, Samsun’a doğru limitler zorlanabiliyor.

Katılımcılar, 11. Eker I Run – 19 Mayıs Sanal Gençlik Koşusu’na www.ekerkosu.com/yolacik adresinden kayıt olabiliyor.

Sanal gençlik ‘yola çık’ıyor | Art’s Magazin | Son Dakika Magazin

Sanal gençlik ‘yola çık’ıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!