Seydikemer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temeli atıldı

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde “Devlet Yatırım Programı” kapsamında, yaklaşık 50 milyonluk bütçeyle yapılacak olan Seydikemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temeli törenle atıldı. Seydikemer’in Menekşe Mahallesi’nde Orman Bölge Müdürlüğü’nden ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seydikemer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temeli atıldı

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde “Devlet Yatırım Programı” kapsamında, yaklaşık 50 milyonluk bütçeyle yapılacak olan Seydikemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temeli törenle atıldı.

Seydikemer’in Menekşe Mahallesi’nde Orman Bölge Müdürlüğü’nden tahsisli, Maliye Hazinesine ait alan içerisine yapılacak olan Seydikemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temel atma töreni gerçekleşti. Yaklaşık 50 milyonluk bütçeyle yapılacak olan bina bodrum, zemin ve 2 kat olmak üzere toplam 4 kattan oluşacak. Binada 16 sınıf, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları, 80 kişilik çok amaçlı salon, spor salonu, kütüphane, bilgisayar atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi, idari birim odaları, öğretmenler odası, zümre odası, kantin, arşiv ve teknik mahaller yer alacak.

Bölgenin kalifiye eleman eksikliği sorununu da çözmesi beklenen okulun temel atma törenine Muğla Valisi İdris Akbıyık, AK Parti Muğla Milletvekilleri, Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, bazı mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Muğla Valisi İdris Akbıyık, “Yarınlarımıza şekil verecek öğrencilerimizi yetiştirmek için açılacak olan okulumuzun temel atma töreninde sizlerle birlikte olmaktan gurur duyarım. Eğitime ve öğretimi yapılan yatırım bizim birinci önceliğimizdir. Bu durum uzun vadeli bir yatırımdır. Sayın Cumhurbaşkanlığımızın imkanlarıyla eğitim kalitesinin yükseltilmesi, günümüz imkanlarıyla birlikte çok daha ileri boyuta getirilmiştir. Son zamanlarda gerek hayırseverlerin gerekse devletimizin sağlamış olduğu yardımlarla birçok okul açılmış veya yenilenmiştir. Muğla’mızda okullarımızın kalitesini her geçen gün biraz daha ileri götürmekteyiz ve eğitim kalitesini arttırmaktayız. Eğitim şehri olan Muğla’mızda 98 derslik eğitime hazır hale gelmiştir. 2024 yılında ise 24 projemizi de bitirmeye yönelik çalışmalarımız olacak. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Kitap insan kadar, insan kitap kadar kıymetlidir. Projesiyle görev yaptığım her yerde ki uygulama projemi burada yürürlüğe koyarak herkesin en az bir kitap okumasına vesile olmaya devam edeceğim. Her insan okunacak bir kitaptır. Açılacak bu okulumuz Seydikemer halkımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, “Meslek lisemizin Seydikemer’e hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 2024 yılında okulumuzun çağın gerekliliği çerçevesince öğrencilerimize kavuşturacağız. Yarınlarımıza bırakacağımız en önemli yatırım eğitimdir. Çocuklarımızı ne kadar iyi eğitebilirsek yarınlarımızda o kadar güçlü olacaktır” dedi.

Seydikemer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temeli atıldı Art’s MagazinSon Dakika

seydikemer mesleki ve teknik anadolu lisesinin temeli atildi 0 rddVrZ1M

seydikemer mesleki ve teknik anadolu lisesinin temeli atildi 1 secH63AM

seydikemer mesleki ve teknik anadolu lisesinin temeli atildi 2 EyHTfugU

seydikemer mesleki ve teknik anadolu lisesinin temeli atildi 3 29k3tcbr

seydikemer mesleki ve teknik anadolu lisesinin temeli atildi 4 ZUZrG7fK

seydikemer mesleki ve teknik anadolu lisesinin temeli atildi 5 iB5YKf8p

Seydikemer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temeli atıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!