ADANA BÜYÜKŞEHİR ‘BÖLGESEL KENTSEL KORUMA EĞİTİMLERİ’NE EV SAHİPLİĞİ YAPTI 

featured
service

ADANA BÜYÜKŞEHİR ‘BÖLGESEL KENTSEL KORUMA EĞİTİMLERİ’NE EV SAHİPLİĞİ YAPTI 

ÇEKÜL Akademi tarafından yürütülen ‘Bölgesel Kentsel Koruma Eğitimleri’ kapsamında, ‘KUDEB’ler, Koruma Kurulları ve Koruma Mevzuatı’ başlıklı eğitim, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 14 ve 15 Kasım günlerinde düzenlendi. 

ÇEKÜL Vakfı bünyesinde faaliyette bulunan ÇEKÜL Akademi, 2009 yılından bugüne Tarihi Kentler Birliği’ne üye belediyelerin koruma alanında çalışan ekiplerine yönelik vaka analizleri, iyi örnekler, pratik uygulamalar ve alan ziyaretleri aracılığıyla aktarılan eğitim programları düzenliyor. Düzenlenen eğitimler kapsamında, Tarihi Kentler Birliği üyesi belediyelerden alanında uzman 30 kişinin katıldığı programda; Kültür Varlıkları Koruma Mevzuatı, Tespit-Tescil İşlemleri ve Kurullar, KUDEB Yönetmeliği ve Koruma Kurulu İlişkileri konularında sunumlar yapıldı. Adana Büyükşehir Belediyesi KUDEB Müdürü Şahin Kıl, KUDEB Şube Müdürlüğü’nün yapmış olduğu koruma çalışmaları ile ilgili de bir sunum yaptı.

Sunumların ardından Koruma Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB) Uzmanları ile birlikte saha ziyareti yapıldı. Saha ziyaretlerinin sonunda Çanakkale Tarihi Alan Başkanlığı Komisyon üyesi Mimar Bülent Baykal katılımcıların sorularını cevapladı. Eğitim programı, KUDEB Şube Müdürlüğü’nde yapılan sertifika töreniyle son buldu.

ADANA BÜYÜKŞEHİR ‘BÖLGESEL KENTSEL KORUMA EĞİTİMLERİ’NE EV SAHİPLİĞİ YAPTI 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!