ÇUKUROVA’DA BU YAZ 30 BİN ÇOCUĞUN YÜZME ÖĞRENMESİ HEDEFLENİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÇUKUROVA’DA BU YAZ 30 BİN ÇOCUĞUN YÜZME ÖĞRENMESİ HEDEFLENİYOR

Çukurova Belediyesi’nin her yaz çocuklara yönelik olarak açtığı yüzme kursları bu yıl da ilgi görüyor. Çukurova’da bu yaz 30 bin çocuğun yüzme öğrenmesi hedefleniyor.

Çukurova Belediyesi, bu yıl su oyun parklarının yanı sıra havuzlarıyla da Adana sıcaklarını serinletmeye çalışacak. Hijyen ve sağlık koşullarının dikkatle takip edildiği açık havuzlarda 15 Haziran’da ilk kulaçlar atılacak. Bu yıl yaklaşık 30 bin çocuğun havuzlarda misafir edip, yüzme öğretilmesi planlanıyor. Cankurtaran Eğitimi Sertifikası olan uzman eğitmenler tarafından verilecek kurslardan, 7-15 yaş arası çocuklar yararlanabilecek. Hafta içi her gün 6 seansla düzenlenecek eğitimler 3 ay boyunca devam edecek ve kayıtlar sezon boyunca sürecek. 

Şimdiden yaklaşık 18 bin çocuğun kurslardan faydalanmak için başvurduğu açık havuzlarda, temel yüzme eğitimi verilecek. Amatör spor kulüplerinin ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin su voleybol takımının da faydalanacağı olimpik açık havuzda, Çukurova Belediyesi ile İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sürekli su tahlillerinin yapılacağı belirtildi. 

Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin, kurslardan sadece Çukurovalıların değil, diğer ilçelerden çocukların da faydalanabileceğini kaydetti. Bu yıl 30 bin çocuğa yüzme eğitimi vereceklerinin altını çizen başkan Başkan Çetin, “Çukurova’da yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmasın istiyoruz, bunun için üç ayrı havuzumuzda eğitimler veriyoruz. Tam olimpik açık havuzda kayıtlar sürüyor. Dileyen Çukurovalılar Belediye’mizi ya da Park Bahçeler Müdürlüğü’müzü arayarak bilgi alabilirler. Hayal Park’ta bulunan açık havuza da giderek şahsen başvurabilirler” dedi.

 

Art’s Magazin  Yurt

ÇUKUROVA’DA BU YAZ 30 BİN ÇOCUĞUN YÜZME ÖĞRENMESİ HEDEFLENİYOR

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!