‘SALBAŞ KARAKUCAK GÜREŞLERİ’NİN BAŞPEHLİVANI MEHMET ÇELEBİ OLDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘SALBAŞ KARAKUCAK GÜREŞLERİ’NİN BAŞPEHLİVANI MEHMET ÇELEBİ OLDU

Çukurova Belediyesi tarafından düzenlenen ‘19. Geleneksel Salbaş Karakucak Güreşleri’nde başpehlivan Mehmet Çelebi oldu.

Salbaş Stadı’nda düzenlenen ve yaklaşık 550 güreşçinin katıldığı müsabakalarda, başpehlivanlık müsabakasını Ali İhsan Arınç’ı yenen Mehmet Çelebi kazandı. Mehmet Çelebi, madalyasını Çukurova Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Özgen’in elinden aldı.

Organizasyonun açılışında Türkiye Güreş Vakfı tarafından Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e güreş sporuna katkılarından dolayı plaket takdim edildi. Burada konuşan Başkan Çetin, ata sporu güreşe sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi.

Salbaş’ın Çukurova için önemine değinen Çetin, şöyle konuştu:

“Salbaş’ın en büyük sorununun imar olduğunu biliyorum. Salbaş’ın beklentilerini biliyoruz. Allah’ın izniyle sorunu çözdük. Bir tek uygulamaya kaldı. Yakın zamanda onu da tamamlayacağız ve Salbaş’ta imar sorunu diye bir şey kalmayacak. Ayrıca Salbaş’ı modern kesimhaneye kavuşturacağız. Salbaş bizim için çok önemli. Siz de beni hiçbir zaman yalnız bırakmadınız her zaman destek oldunuz. Sağolun var olun.”

 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

‘SALBAŞ KARAKUCAK GÜREŞLERİ’NİN BAŞPEHLİVANI MEHMET ÇELEBİ OLDU

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!