ANTALYA BÜYÜKŞEHİR TEMEL BİSİKLET SÜRÜŞ EĞİTİMİ VERİYOR 

featured
service

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR TEMEL BİSİKLET SÜRÜŞ EĞİTİMİ VERİYOR 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 10 ile 65 yaş aralığındaki yurttaşlar için ücretsiz temel bisiklet sürüş eğitimi düzenliyor. 

Büyükşehir’in Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Temiz hava ve sağlıklı yaşam için pedallıyoruz’ sloganıyla başlatılan eğitimler, Akdeniz Kent Parkı’nda devam ediyor.  Hem ulaşım aracı hem de spor amaçlı bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak üzere başlatılan kurslarda, 10-65 yaş aralığındaki yurttaşlara ücretsiz temel bisiklet sürüş eğitimi veriyor. 

Eğitime katılan 60 yaşındaki emekli Azize Güversen,“Hayatımda hiç bisiklete binmemiştim. Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği eğitimde ikinci dersimde bisiklet kullanmayı öğrendim. Bisiklet sürmeyi isteyip de cesaret edemeyen kişiler mutlaka kurslara gelmeli. Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi. 

Projeyi başarılı bulduğunu belirten 53 yaşındaki emekli öğretmen Buket Sultan Çokgezen ise “Bisiklet sürmek çok istediğim bir şeydi, Büyükşehir Belediyesinin katkıları ile bu hayalimi gerçekleştirdim. Çok mutluyum” diye konuştu. 

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR TEMEL BİSİKLET SÜRÜŞ EĞİTİMİ VERİYOR 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!