BAŞKAN SAVAŞ: HADO İLE 12 AY BOYUNCA YOLCU TAŞIMAK İSTİYORUZ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BAŞKAN SAVAŞ: HADO İLE 12 AY BOYUNCA YOLCU TAŞIMAK İSTİYORUZ

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Deniz Otobüsü (HADO) seferlerine ilişkin “Sadece sonbahar başlangıcı ve yazın değil, bütün yıl 12 ay boyunca yapmak istiyoruz” dedi.

HBB Başkanı Lütfü Savaş, HADO Limanı’nda düzenlenen istişare toplantısına katıldı. Toplantıda; CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, İMEAK İskenderun Deniz Ticaret Odası Başkanı Kemal Kutlu, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Yılmaz, HADO Genel Müdürü Bülent Ok ve iş insanları hazır bulundu.

HADO’nun geleceği ve yeni projeler hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Savaş, şunları söyledi:

“SEFERLERİ 12 AY BOYUNCA YAPMAK İSTİYORUZ”

“Bu sene 25 bin kişiyi çok uygun şartlarda ve yüklerini Kıbrıs ile Hatay arasında taşıyarak vatandaşlarımıza büyük bir destek verdik. Seferleri sadece sonbahar başlangıcı ve yazın değil, bütün yıl 12 ay boyunca yapmak istiyoruz. Çok daha fazla insanı Hatay ile Kıbrıs arasında taşımak istiyoruz bunun dışında Lübnan ve İsrail’e sefer başlatmak için teknik düzenlemeler yapıyoruz.

2 bin grostonluk gemileri Hatay’a getirmek için yeni teknik düzenlemeleri bakanlıklar ile görüşeceğiz. Önümüzdeki yıl nisan ayından itibaren Kıbrıs, Lübnan ve İsrail’e hem yük hem de insan taşımaya başlamak ve bu işi 12 ay süreyle yapmak istiyoruz.

“DAHA BÜYÜK KAPASİTELİ YOLCU VE YÜK TAŞIMAK, HATAY’A ZENGİNLİK KATACAKTIR”

6 yıl boyunca çok çalıştık ve HADO’yu oluşturduk ve insanlarımızı taşımaya başladık. 1 yıl daha çalışıp daha büyük kapasiteli yolcu ve yük taşımak Hatay’a büyük bir zenginlik katacaktır. Ben emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

İskenderun’da serbest bölge oluşması için çalışmalar yaptıklarına değinen Savaş, İskenderun ilçesinin 1956 yılında ilk defa serbest bölge ilan edildiğini ve aktive edilmediğini belirterek bu konuda çalışmaların süreceğini söyledi.

BAŞKAN SAVAŞ: HADO İLE 12 AY BOYUNCA YOLCU TAŞIMAK İSTİYORUZ

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!