Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi için 10 ay sonra kredi onayı

Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi için 10 ay sonra kredi onayı Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi’nin Kapasitesinin Artırılması ve Modernizasyonu Projesi için gerekli kredi alım onayı Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi yeni dönem toplantılarına Başkent ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi için 10 ay sonra kredi onayı

Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi’nin Kapasitesinin Artırılması ve Modernizasyonu Projesi için gerekli kredi alım onayı Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi yeni dönem toplantılarına Başkent ve Başkentliler için önemli kararlar alarak başladı. 10 aydır bekletilen ve 30 milyon insanın sağlığını ilgilendiren Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi’nin Kapasitesinin Artırılması ve Modernizasyonu Projesi için gerekli kredi talebi; Başkan Vekili Ertan Işık yönetiminde gerçekleşen Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında oy birliğiyle kabul edildi. Ankara, İstanbul ve çevre illerde yaşayan 30 milyon nüfusu ilgilendiren proje ile Tatlar Atıksu Arıtma Tesisinin kapasitesi artırılacak.

AK Parti ve MHP oylarıyla reddedilmişti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın seçim sürecinde ilk icraatı olarak açıkladığı ve 30 milyon insanın sağlığını ilgilendiren proje için yurt dışından bulunan kredi, ABB Meclisi’nde AK Parti ve MHP’li üyelerin oylarıyla 2023 yılının temmuz ayında reddedilmişti. Mansur Yavaş tarafından veto edilen kararın tekrar görüşülmesi ise 10 aydır erteleniyordu. ASKİ’nin iyileştirme projesi için 360 milyon lira kredi kullanma talebi Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle yeni dönemde kabul edildi.

Yavaş “Ankara halkının 15 gün bekleyecek durumu yok” demişti

Başkan Yavaş, Tatlar Atıksu Arıtma Tesisinde hayata geçirilecek proje için geçtiğimiz dönem “Belediyenin kendi bütçesi ile burası yapılabilir miydi? Bütçemizden belli bir miktar ayırsak bile burası 15 yılda tamamlanacaktı. Ankara halkının 15 yıl değil 15 gün bekleyecek durumu yok. Halkın sağlığını ilgilendiren 25 yıl boyunca hiçbir şey yapılmamış. Elde edilen paralar ASKİ’den Ankara Büyükşehirin başka fantastik projelerine harcanmış ve buraların arıtma kapasitesinin artırılması, taşkın sahalarının yapılması, yağmur sularının atık sularının birbirinden ayrılması gibi hiçbir projeye para ayırmamışlar” açıklamasında bulunmuştu.

Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi için 10 ay sonra kredi onayıArt’s Magazin – ULUSAL HABER

tatlar atiksu aritma tesisi icin 10 ay sonra kredi onayi 0

tatlar atiksu aritma tesisi icin 10 ay sonra kredi onayi 1 XSQqCTwc

tatlar atiksu aritma tesisi icin 10 ay sonra kredi onayi 2 Za6vyZ1R

Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi için 10 ay sonra kredi onayı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!