Tatvan’da Sakal-ı Şerif’i görenler duygusal anlar yaşadı

Tatvan’da Sakal-ı Şerif’i görenler duygusal anlar yaşadı ı Şerif’i, Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan Karataş Camisi’nde ziyarete açıldı. Bitlis’teki Şirvan ailesi, yaklaşık 400 yıl önce dedeleri Hacı Hasan Şirvani’ye emanet edilen Sakal-ı Şerifi, her Ramazan ayında farklı farklı camilere götürüyor ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tatvan’da Sakal-ı Şerif’i görenler duygusal anlar yaşadı

ı Şerif’i, Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan Karataş Camisi’nde ziyarete açıldı.

Bitlis’teki Şirvan ailesi, yaklaşık 400 yıl önce dedeleri Hacı Hasan Şirvani’ye emanet edilen Sakal-ı Şerifi, her Ramazan ayında farklı farklı camilere götürüyor. Hazreti Muhammed’in Sakal-ı Şerif’ini görmek için sıraya giren vatandaşlar ise duygulu anlar yaşadı. Vatandaşlar, salavatlar eşliğinde Sakal-ı Şerif’i yakından görmenin heyecanını yaşayıp dua etti. Erkeklerden sonra kadınlar da Sakal-ı Şerif’i ziyaret etti. Bazı vatandaşlar ise cep telefonları ile bu anı kaydetti.

Her sene Ramazan ayında kutsal emanet olan Sakal-ı Şerifi camilerinde ziyarete açtıklarını söyleyen Karataş Camii İmam Hatibi Servet Babür, “Bugün Tatvan ilçemizin Karataş Camisi’nde Sakal-ı Şerif ziyareti gerçekleştirdik. Her sene Sakal-ı Şerif’i cemaatimizle buluşturuyoruz. Cami cemaatimiz ikindi namazını kıldıktan sonra sırayla Sakal-ı Şerif’i ziyaret ederek Resulullah Efendimize karşı olan özlemini dile getirdiler. Bu bizim için en büyük onurdur. Rabbim ziyaretimizi dergâhında kabul buyursun” dedi.

Yaklaşık 400 yıldır kutsal emaneti gözü gibi koruduklarını söyleyen Hasan Şirvan ise “Sakal-ı Şerif yaklaşık 400 yıldır bizim ailededir. 400 yıl önce Hacı Hasan Şirvani Hoca hac görevini yapmak için Mekke’ye gittiğinde oradaki Müslümanlar bir yıl orada görev yapmasını istemişler. Bir yıl orada âlimlerle istişare etmiş, birlikte kalmıştır. Dönüşünde Sakal-ı Şerifi onun bu emaneti daha iyi koruyacağına dair kanaate vardıkları için Hacı Hasan Şirvani Hoca’ya bu emaneti hediye olarak veriyorlar ve oradan Bitlis’e geliyor. Yaklaşık 400 yıldır bizler Hacı Hasan Şirvani Hocanın nesli olarak bu emaneti saklıyoruz. Gittiğimiz programlarda herhangi bir maddi çıkar düşünmeden tüm camilere gidip insanların ziyaret etmesini sağlıyoruz” dedi.

Tatvan’da Sakal-ı Şerif’i görenler duygusal anlar yaşadıArt’s Magazin – ULUSAL HABER

tatvanda sakal i serifi gorenler duygusal anlar yasadi 0

tatvanda sakal i serifi gorenler duygusal anlar yasadi 1

tatvanda sakal i serifi gorenler duygusal anlar yasadi 2 YcG5r85y

tatvanda sakal i serifi gorenler duygusal anlar yasadi 3 E1rLIFbj

tatvanda sakal i serifi gorenler duygusal anlar yasadi 4 wNw61cn1

tatvanda sakal i serifi gorenler duygusal anlar yasadi 5 eH3kgbzg

tatvanda sakal i serifi gorenler duygusal anlar yasadi 6 glyj5unt

Tatvan’da Sakal-ı Şerif’i görenler duygusal anlar yaşadı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!